03:40 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Daugiau nei pusė apklaustųjų patiria socialinę vienatvę, o tai sukelia gilią depresiją

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Lietuvoje buvo atliktas tyrimas, kuris rodo, kad dauguma pensininkų jaučia bendravimo trūkumą, rašoma tarnybos "Sidabrinė linija" pranešime.

  Tyrimo duomenimis, 51,5 proc. pagyvenusių žmonių patiria socialinę vienatvę, o pensininkai (60,3 proc.) patiria emocinę vienatvę. Visi šie žmonės patvirtino, kad jiems trūksta draugiškų ir nuoširdžių santykių.

  Taip pat paaiškėjo, kad jaunesni nei 70 metų žmonės jaučiasi laimingesni už tuos, kuriems yra nuo 71 iki 90 metų, nes jie gyvena aktyvesnį socialinį gyvenimą — daugelis pensininkų iki šio amžiaus vis dar dirba. Taip pat žmonės, gyvenantys kaime, yra laimingesni, nei gyvenantys mieste.

  Dėl nepakankamo socialinio ir fizinio aktyvumo, baimės dėl sveikatos ir menko pasitikėjimo savimi daugelis pensininkų tapo psichologiškai pažeidžiami ir kančia jiems tapo įprasta. Beveik kas ketvirtas žmogus gali sirgti sunkios formos depresija: šie pašnekovai yra susirūpinę, nepatenkinti gyvenimu ir nemato jo prasmės — jiems gali prireikti skubios profesionalios psichologų pagalbos.

  Mokslininkai nustatė keturias priežastis, kodėl žmonės kreipiasi į "Sidabrinę liniją". Vieniems trūksta tarpusavio santykių, bendravimo, jiems dažnai būna liūdna, jie jaučiasi vieniši, kiti yra socialiai aktyvūs, jie nori dalintis energija ir trykšta noru bendrauti. Kiti skambina į šią liniją iš smalsumo arba norėdami susipažinti, o kiti skambina, kad juos sujungtų su artimaisiais, su kuriais jie bendrauja, nes skambučiai per šią liniją yra nemokami.

  "Sidabrinė linija" — tai karštoji linija, specialiai sukurta vyresnio amžiaus žmonių bendravimui. Ji buvo įkurta 2006 metais. Ją valdo Marius Čiuželis – finansinių konsultacijų bendrovių "MC Wealth Management" ir "MC Investments" įkūrėjas ir vykdomasis partneris.

  Sidabrinės linijos tyrime dalyvavo 71–80 metų lietuviai, kurie jau įgijo bent aštuonių valandų pokalbių patirtį. Iš jų 88,5 proc. yra moterys, 11,5 proc. — vyrai.

  Lietuvoje gyvena 300 tūkst. pagyvenusių žmonių. Taip pat linija naudojasi tik du tūkstančiai žmonių, tačiau tai nereiškia, kad likę 298 tūkst. Lietuvos pensininkų nesijaučia vieniši.

  Dar šia tema

  Dėl savo "rusofobinio svaigulio" Lietuva liks vieniša, pareiškė ekspertas
  Karjerą baigusi Meilutytė prisipažino, kad kovojo su depresija
  Rusija pradėjo gaminti prietaisą, skirtą bendrauti minties galia
  Kaip pensininkai gyvena ES
  Tegai:
  bendravimas, vienatvė, atsikratyti depresijos, Lietuva

  Svarbiausios temos