16:14 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Kruizinis laivas Costa Pacifica, аrchyvinė nuotrauka

  Lietuvos jūrų uostų laivuose bus papildomai registruojama ir keleivio pilietybė

  © Depositphotos /
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Laivo keleivių pilietybę numatyta registruoti siekiant, kad avarijos atveju giminaičiams būtų laiku suteikta patikima informacija, reikėtų mažiau konsulinės pagalbos, taip pat, siekiant sudaryti palankesnes sąlygas tapatybės nustatymo procedūroms

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Nuo šių metų pabaigos registruojant iš Lietuvos jūrų uostų keleiviniais laivais išplaukiančius žmones, be įprastų duomenų — vardo, pavardės, lyties ir gimimo datos — bus papildomai registruojama ir keleivio pilietybė, praneša Susisiekimo ministerija.

  Be to, nuo 2022 metų duomenys apie laive esančius keleivius bus teikiami į nacionalinę vieno langelio sistemą. Turimi duomenys laivo avarijos atveju leis greičiau pateikti informaciją keleivių artimiesiems, taip pat sumažins konsulinės pagalbos poreikį.

  Susisiekimo ministro įsakymu Lietuvoje iš dalies keičiamos Keleivių ir bagažo vežimo jūra taisyklės bei pranešimo formalumai, taikomi į Lietuvos jūrų uostus atplaukiantiems ir iš jų išplaukiantiems laivams.

  Naujomis nuostatomis siekiama užtikrinti, kad įvykus avarijai jūroje, informacija apie keleiviniuose laivuose esančius asmenis būtų laiku gaunama ir lengvai prieinama kompetentingoms institucijoms, vykdančioms paieškos ir gelbėjimo operacijas, mūsų šalyje — Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centrui.

  Laivo keleivių pilietybę numatyta registruoti siekiant, kad avarijos atveju giminaičiams būtų laiku suteikta patikima informacija, reikėtų mažiau konsulinės pagalbos, taip pat, siekiant sudaryti palankesnes sąlygas tapatybės nustatymo procedūroms.

  Dar šia tema

  Prezidentė įteisino individualaus asmens skundo į Konstitucinį Teismą galimybę
  Užsienyje bus įsteigti pasų centrai asmens dokumentams gauti ir pasikeisti
  Tegai:
  pilietybė, keleiviai, laivas

  Svarbiausios temos