05:12 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Eismo pakeitimai Vilniuje (82)
  37

  Aikštelė, kurioje vairuotojai gali palikti savo automobilius ir kelionę į miesto centrą bei jo prieigas tęsti viešuoju transportu, įsikūrė Savanorių prospekte

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Vilniuje, šalia Savanorių prospekto 124, pradėjo veikti nauja "Statyk ir važiuok" aikštelė, praneša Vilniaus savivaldybės spaudos tarnyba.

  Tai jau ketvirtoji tokia aikštelė sostinėje, kurioje vairuotojai kviečiami palikti savo automobilius ir kelionę į miesto centrą bei jo prieigas tęsti viešuoju transportu, taip prisidėdami prie darnaus judumo sklaidos, spūsčių ir užterštumo mažinimo. Taip pat visose "Statyk ir važiuok" aikštelėse šią savaitę startuos automobilių dalijimosi paslauga.

  Новые площадки Паркуйся и езжай (Statyk ir važiuok) в Вильнюсе
  © Photo : Vilnius
  "Statyk ir važiuok" aikštelė

  Įmonės "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė pažymėjo, jog po aikštelių atidarymo 2017 metais iki metų pabaigos vairuotojai jomis naudojosi 1 751 kartą, o 2018 metais visose trijose "Statyk ir važiuok" aikštelėse jau buvo užfiksuota 16,5 tūkst. apsilankymų.  

  "Skaičiuojame, jog Savanorių prospektu tarp Vilkpėdės ir Naujosios Riovonių gatvių per parą darbo dienomis važiuoja 56,4 tūkst., o savaitgaliais — 30,2 tūkst. transporto priemonių. Dėl didelio automobilių srauto Savanorių prospektas ir parinktas kaip tinkama vieta dar vienai "Statyk ir važiuok" aikštelei — automobilius čia bus patogu palikti iš Kauno ar jo prieigų, taip pat iš Elektrėnų, Vievio, Grigiškių, Trakų, Lentvario važiuojantiems vairuotojams", — pasakė sako Gusarovienė.

  Palikus automobilį naujoje, beveik 100 stovėjimo vietų talpinančioje "Statyk ir važiuok" aikštelėje Savanorių pr. ir įsigijus 50 euro centų kainuojantį dienos bilietą, į miestą iš visiškai šalia aikštelės esančios stotelės Riovonys bus galima vykti šešių maršrutų troleibusais — 4-uoju, 6-uoju, 12-uoju, 13-uoju, 15-uoju, 18-uoju —  ir 24-ojo maršruto autobusais. Jais keleiviai tiesiogiai pasieks Konstitucijos pr. prieigas, Centrą, Šeškinės, Fabijoniškių, Antakalnio, Naujamiesčio, Šnipiškių, Žirmūnų, Lazdynų, Karoliniškių, Justiniškių, Pašilaičių bei Stoties mikrorajonus.

  Iš stotelės Riovonys į miesto centrą bei stotelę Žaliasis tiltas keleiviai galės atvykti 6-ojo ir 12-ojo maršrutų troleibusais, kurių kursavimo intervalas piko metu siekia 3–8 min., o ne piko metu 4–10 min.

  Iki Lukiškių aikštės keleiviai atvyks 4-ojo maršruto troleibusais, kurie piko metu kursuoja kas 5–7 min., o ne piko metu — kas 8–11 min. 24-ojo maršruto autobusais per maždaug 11 min. patogu pasiekti T. Narbuto g. bei Konstitucijos pr. prieigas.

  Новые площадки Паркуйся и езжай (Statyk ir važiuok) в Вильнюсе
  © Photo : Vilnius
  Naujos "Statyk ir važiuok" aikštelės pristatymas

  Siekiant paskatinti vairuotojus judėjimui mieste vis dažniau rinktis asmeniniams automobiliams alternatyvius keliavimo būdus, kas šiuo metu vyksta ir daugelyje kitų užsienio šalių sostinių, "Statyk ir važiuok" aikštelėse šią savaitę startuos ir automobilių dalijimosi paslauga. Nuo šiol visose keturiose aikštelėse bus galima palikti ir "CityBee" automobilius bei kelionę tęsti viešuoju transportu.

  Primenama, kad "Statyk ir važiuok" dienos bilieto kaina yra 50 euro centų, į kurią įeina automobilio parkavimas aikštelėje ir kelionės viešuoju transportu visą dieną. "Statyk ir važiuok" bilietai parduodami aikštelėse kiekvieną dieną nuo 5:00 iki 23:00, taip pat jų galima bet kuriuo metu greitai ir patogiai įsigyti naudojantis mobiliąja programėle m.Ticket.

  Šiuo metu Vilniuje veikia keturios "Statyk ir važiuok" aikštelės: Ukmergės g. 246 (šalia PC "Senukai"), Sėlių g. 62 (Žvėryne) ir V. Gerulaičio g. 1 (priešais verslo centrą "Technopolis"), kurios įrengtos 2017 metų vasarą, bei naujoji šalia Savanorių pr. 124 atidaryta aikštelė.

  Daugiau informacijos apie visas keturias Vilniuje esančias aikšteles galima rasti tinklalapyje vilniustransport.lt.

  Temos:
  Eismo pakeitimai Vilniuje (82)

  Dar šia tema

  Laikini eismo draudimai Vilniuje dėl Giedraičių gatvės rekonstrukcijos
  Vilniuje keičiami daugelio viešojo transporto maršrutų tvarkaraščiai
  Tegai:
  Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos