23:06 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  92

  Ši valstybės išmoka kartu su pensija ir europine pensija sudarys kadenciją baigiančios prezidentės pajamų šaltinį

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį paskyrė rentą kadenciją baigiančiai prezidentei Daliai Grybauskaitei. Posėdis tiesiogiai buvo transliuojamas Vyriausybės Facebook paskyroje.

  "Liepos 12-ąją inauguravus išrinktąjį šalies vadovą Gitaną Nausėdą, Grybauskaitei bus pradėta mokėti beveik 3,7 tūkst. eurų renta", — buvo paskelbta Vyriausybės posėdyje.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis posėdyje patvirtino, kad Grybauskaitės renta suderinta su Finansų ministerija.

  Šiuo metu vis dar šaliai vadovaujanti Dalia Grybauskaitė kas mėnesį gauna 9 515 eurų neatskaičius mokesčių (į rankas — 5756 eurų). Tiek nuo liepos uždirbs ir naujasis šalies vadovas Nausėda.

  Renta bus skiriama po Nausėdos inauguracijos. Rentos suma susieta su prezidento einamo mėnesio atlyginimu, ir siekia 38,79 proc.

  Ir tai nebus vienintelės Grybauskaitės pajamos. Pernai ji sulaukė pensinio amžiaus ir jau gauna senatvės pensiją, kuri nesiekia 700 eurų. Kartu su renta, baigus kadenciją, prezidentės mėnesio pajamos bus kiek didesnės nei 4300 eurų.

  Nuo 2021 metų kovo, kai sulauks 65-erių, Grybauskaitei priklausys ir panašaus dydžio pensija už penkerių metų darbą Europos Komisijoje (tikslus pensijos dydis paaiškės 2021 metais). Sudėjus rentą, Lietuvos ir europinę pensijas, Grybauskaitės mėnesio pajamos perkops 8 300 eurų.

  Dar šia tema

  VMI paskelbė, kaip per metus pasikeitė Grybauskaitės santaupos
  Paskelbta, kaip skiriasi Skvernelio alga nuo kitų Europos vadovų uždarbio
  Tegai:
  pajamos, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos