05:51 2019 Liepos 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Panevėžio miesto panorama

  Panevėžio vadovai ignoruoja gyventojų skundus: parke turi atsirasti nauja gatvė

  © Фото: commons.wikimedia.org
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Gyventojai piktinasi, kad vietos valdžia nelaukė susitikimo su Aplinkos ministerijos atstovais ir pritarė medžių kirtimui mieste. Savivaldybės vadovai atkerta, kad tai nesustabdys kirtimo, nes parke turi atsirasti reikalinga miestui nauja gatvė

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Panevėžyje nesibaigia kovos dėl kertamų medžių, rašo LRT.

  Gyventojai piktinasi, kad vietos valdžia nelaukė susitikimo su Aplinkos ministerijos atstovais ir pritarė medžių kirtimui mieste. Savivaldybės vadovai atkerta, kad tai nesustabdys kirtimo, nes parke turi atsirasti reikalinga miestui nauja gatvė.

  Visai neseniai piketuotojai rinkosi pagrindinėje miesto aikštėje, kurioje dėl rekonstrukcijos nuspręsta iškirsti medžius. Medžiai kirsti paukščių perėjimo metu.

  Trečiadienį gyventojai miško techniką išvydo Rožyno mikrorajono parke.

  "Kai dabar viskas daroma dėl klimato atšilimo, užauginamas miškas, pas mus naikinama. Rokiškyje pelkė atstatoma, o pas mus pelkė yra naikinama, čia bus plaukiojantis asfaltas", — piktinasi Rožyno mikrorajono gyventoja Irena Čižienė.

  Bendrajame miesto plane numatyta, kad šioje vietoje atsiras dviejų eismo juostų gatvė. Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus, tam yra gauti visi reikiami leidimai, todėl medžiai kertami teisėtai.  

  Kirtimu besipiktinantiems gyventojams nesuvokiama, kodėl vietos valdžia ėmėsi kirsti medžius, nelaukdama būtent dėl šios situacijos sušaukto pasitarimo Aplinkos misterijoje šį penktadienį.

  Administracijos direktorius sako, kad bet kuriuo atveju tai nieko nepakeis, darbai stabdomi nebus, nes dėl nuolatinių skundų jie ir taip jau gerokai užsitęsė. 

  Panevėžio valdžia tvirtina, jog naujos gatvės naudą pajus visas miestas. O į kitus šio mikrorajono gyventojų skundus žada nebereaguoti. 

  Dar šia tema

  Balsys ragina apriboti plynuosius kirtimus saugomose teritorijose
  Seimas svarstys siūlymą uždrausti plynuosius kirtimus apsauginiuose miškuose
  Seime pristatyti siūlymai riboti miško kirtimus
  "Nėra medžių — nėra ateities": akcija prieš miškų kirtimus Vilniuje
  Tegai:
  gatvė, parkas, Aplinkos ministerija

  Svarbiausios temos