21:04 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Tarptautinės organizacijos oficialiai pripažįsta romų genocido Antrojo pasaulinio karo metais faktą ir siekia, kad visose valstybėse ši diena būtų minima rugpjūčio 2 dieną

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Seimas papildė atmintinų dienų sąrašą, į jį įtraukdamas rugpjūčio 2-ąją — Romų genocido atminimo dieną, rašoma Seimo pranešime.

  Pasak Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko Valerijaus Simuliko, tai yra tarptautiniu lygmeniu pripažinta diena. Rugpjūčio mėnesį vyko didžiulis romų tautos genocidas.

  "Lietuva, konsoliduodamasi ir remdama tą idėją ir supratimą, išreikšdama užuojautą romų tautai, priėmė sprendimą rugpjūčio 2 d. minėti romų tautos genocidą kaip reiškinį, kuris yra netoleruotinas bet kurios tautos atžvilgiu", — sako Simulikas.

  Priimto teisės akto Aiškinamajame rašte rašoma, kad Tarptautinės organizacijos oficialiai pripažįsta romų genocido Antrojo pasaulinio karo metais faktą ir siekia, kad visose valstybėse ši diena būtų minima rugpjūčio 2 dieną.  

  Ši diena buvo pasirinkta neatsitiktinai — 1944 m. rugpjūčio 2 d. Lenkijoje, Aušvico-Birkau koncentracijos stovykloje, buvo sunaikintas romų (čigonų) lageris ir nužudyta apie 3000 jame kalintų žmonių. Šių metų rugpjūtį bus minimos romų lagerio sunaikinimo 75-osios metinės.

  Dar šia tema

  Žydų genocido aukos ir jų gelbėtojai bus paminėti Seime
  Rūdninkų skvere minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena
  Panerių memorialas: Lietuvoje pagerbtos žydų genocido aukos
  Tegai:
  genocidas, romai, Antrasis pasaulinis karas

  Svarbiausios temos