10:16 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Seimas svarstė Lietuvos teisingumo ministerijos parengtus pakeitimus

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Seimas pritarė Konstituciniam Teismui (KT) pateiktų skundų pateikimo tvarkos pakeitimams ir dar penkiems įstatymams, suteikiantiems Lietuvai teisę tiesiogiai pateikti individualų skundą KT, praneša Teisingumo ministerija.

  Dabar fiziniai ir juridiniai asmenys galės pateikti konstitucinį skundą tik išnaudojus kitas teisines gynybos priemones, tai yra kai įsigalios galutinis teismo sprendimas. Skundas turi būti pateiktas per tris mėnesius nuo sprendimo priėmimo dienos.

  Konstitucinis Teismas nagrinės tuos skundus, kurie bus susiję su žmogaus teisių ir laisvės pažeidimais, kylančiais dėl Lietuvos įstatymų ar kitų Seimo aktų, prezidento ar vyriausybės veiksmų.

  Jei Konstitucinis Teismas nuspręs, kad teisės aktas prieštarauja Konstitucijai, bus galima atnaujinti procesą ir išimtiniais atvejais sustabdyti sprendimo vykdymą, tol kol byla bus nagrinėjama Konstituciniame Teisme.

  Tarp pakeistų teisės aktų yra ir įstatymų dėl valstybės garantuojamos teisinės pagalbos. Prasmė yra ta, kad fiziniai asmenys, norintys pateikti apeliaciją, gali kreiptis dėl valstybės finansuojamos teisinės pagalbos.

  Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičius, konstitucinis skundas yra labai svarbi teisinė priemonė Lietuvos gyventojams.

  "Tai dar labiau sustiprins visą mūsų teisinę sistemą. Daugumos Europos Sąjungos šalių piliečiai ir Lietuvos kaimynai turi galimybę kreiptis tiesiai į Konstitucinį Teismą", — sakė ministras.

  Iki šiol Konstitucijoje nustatyta, kad į Konstitucinį Teismą  gali kreiptis tik Seimas, Seimo narių grupė, prezidentas, vyriausybė ir teismai.

  Kasmet gaunama apie 30 tokių prašymų. Pakeitimai įsigalios 2019 metų rugsėjo 1 dieną.

  Dar šia tema

  Seime priešinamasi miškų urėdijų reformai
  Seime siūloma neskubėti privatizuoti veislininkystės įmonių
  Tegai:
  Lietuva, Konstitucinis Teismas, Seimas

  Svarbiausios temos