04:44 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  SMS pranešimai neva siunčiami iš SEB banko, sukčių trumposios žinutės informuoja apie tai, kad klientas gavo pranešimą, kuris neva yra pridėtoje nuorodoje

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. SEB įspėja apie sukčių platinamas melagingas neva iš banko siunčiamas SMS žinutes, rašoma banko pranešime žiniasklaidai.

  SEB bankas sulaukė pranešimų apie tariamai banko vardu siunčiamas trumpąsias žinutes. Jose sukčiai informuoja žmones apie neva iš banko gautą pranešimą, kuris yra atsiųstoje nuorodoje, vedančioje į netikrą interneto banko svetainę. Taip sukčiai bando išvilioti prisijungimo prie interneto banko duomenis ir pasisavinti svetimas lėšas.

  SEB banko Prevencijos departamento direktorius Audrius Šapola teigia, kad sukčiavimas, kai siunčiami SMS pranešimai neva iš banko, yra gana naujas sukčiavimo būdas Lietuvoje, nors Europoje jis jau paplitęs. Iki šiol Lietuvoje buvo žinomi telefoninių sukčių ar netikrų el. laiškų siuntėjų bandymai išvilioti klientų prisijungimo prie interneto banko sistemos duomenis. Tokių ir panašių sukčių atakų tik daugės, nes jie, pasitelkdami socialinę inžineriją, naudoja vis sudėtingesnius klaidinimo būdus savo tikslams pasiekti, taigi žmonės turėtų būti budrūs ir atidūs.

  "Rekomenduojame neatidaryti SMS žinutėmis siunčiamų nuorodų, o atidarius interneto svetainę patikrinti naršyklės adreso lauką ir įsitikinti, kad tai yra oficiali interneto banko svetainė. Savo ruožtu stengiamės šviesti visuomenę ir didinti finansinį žmonių raštingumą, kad jie nepatektų į sukčių pinkles, o panašiais atvejais greitai reaguojame atkreipdami klientų dėmesį į panašaus pobūdžio sukčių veiklą", — sako Šapola.

  Bankas įspėja klientus atidarius prisijungimo prie interneto banko puslapį visada tikrinti adreso lauką — interneto banko sistemos visada naudoja saugų SSL/TLS ryšio protokolą, todėl adreso pradžioje būtinai turi būti https. Suklastotų svetainių adreso pradžia beveik visada būna be s raidės — tik http.

  Klientai raginami išlikti budrūs ir kritiškai vertinti gaunamus pranešimus (el. laiškus, SMS pranešimus, kt.), kuriuose yra prašoma atidaryti atsiųstą priedą ar nuorodą, įvesti prisijungimo prie interneto banko duomenis.

  Dar šia tema

  Policijos patarimai, kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių — video
  Internetinės parduotuvės savininkas pasisavino beveik ketvirtį milijono eurų

  Svarbiausios temos