02:49 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Orai, archyvinė nuotrauka

  Sinoptikė atskleidė, kokios sulauksime liepos

  © REUTERS / Francois Lenoir
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42 0 0

  Mėnesio pradžioje lietaus bus šiek tiek mažiau, o vėliau jo bus tiek, kiek įprastai būna liepos mėnesį

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Nors pirmoji liepos pusė bus kiek vėsesnė, galima tikėtis ir karštesnių dienų, taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Vida Ralienė. Taip pat, jos teigimu, sulauksime lietingų orų.

  Anot jos, šis birželis buvo išskirtinis — lietuviškoms vasaroms nebūdinga tiek daug karštų dienų. Dienų, kai Pietų Lietuvoje temperatūra kaito iki 30 laipsnių ir daugiau, buvo dvigubai daugiau nei dienų, kai oras sušilo iki 25 laipsnių. Net šiauriniuose rajonuose buvo trys ypač karštos dienos.

  Penktadienis turėtų būti gaivesnis. Nakties temperatūra bus 11–16, o dieną — 19–24 laipsniai šilumos. Penktadienį lyti neturėtų, nebent pakrapnos naktį Aukštaitijoje.

  Nuo šeštadienio oras pradės šilti. Naktis bus giedra, bet šiek tiek vėsesnė — oro temperatūra svyruos tarp 8–13 laipsnių. Dieną bus 21–26 laipsniai šilumos, saulėta. Bus maloni ir šilta diena.

  Remiantis dabar turima informacija, sekmadienį oras vėl kais iki 24–29, o kai kur temperatūra gali šoktelti ir iki 30 laipsnių. Vietomis turėtų būti retos ir trumpos liūtys su perkūnija.

  Pirmadienis taip pat bus labai karštas rytinėje šalies pusėje, bet vėsesnis šalies vakaruose. Pasisuks pietvakarių vėjai, tad oro temperatūra tesieks 22–23 laipsnius šilumos, o rytinė pusė gali kaisti ir iki 30–31 laipsnio. Bus gana kontrastinga diena.

  Karštis, archyvinė nuotrauka
  © AFP 2019 / PETRAS MALUKAS

  Vėliau kartosis šios savaitės scenarijus. Vėl atkeliaus žemo atmosferos slėgio sūkurys, kuris atvers kelią vėsesniam orui iš šiaurės vakarų ir nuo antradienio jau bus šiek tiek vėsiau. Laikysis 19–24 laipsniai šilumos.

  Didelė tikimybė, kad savaitės viduryje iš vakarų atplaukę lietaus debesys lankysis vis dažniau. Naktimis bus 10–12 laipsnių šilumos, o dienomis temperatūra ne visur pakils iki 20 laipsnių, kas pastaruoju metu yra labai neįprasta.

  Pasak sinoptikės, remiantis dabartiniais skaičiavimais, liepa numatoma vienu laipsniu šiltesnė, nei būna įprastai. Nors pirmoji liepos pusė bus kiek vėsesnė ir galėsime atsikvėpti, greičiausiai sulauksime ir karštesnių dienų. Mėnesio pradžioje lietaus bus šiek tiek mažiau, o vėliau jo bus tiek, kiek įprastai būna liepos mėnesį. Gal jau ir sušlapsime.

  Birželio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Birželio orai Lietuvoje ir Vilniuje
  Tegai:
  vasara, orai

  Svarbiausios temos