07:54 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Gydytojas, archyvinė nuotrauka

  Nuo šiol pratęsti gydymą užsienyje bus paprasčiau

  © CC0 / Pexels
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (311)
  13

  Atsižvelgiant į pacientų prašymus, nuspręsta, kad leidimo gydytis užsienyje galiojimas po metų gali būti pratęstas, tačiau ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Nuo šiol pacientams, norintiems pratęsti gydymą užsienio šalyse, nebereikės iš naujo kartoti neretai varginančių tyrimų ir siuntimui gauti būtinų procedūrų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Atsižvelgiant į pacientų prašymus, nuspręsta, kad leidimo gydytis užsienyje galiojimas po metų gali būti pratęstas, tačiau ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui.

  Tam reikia gauti pacientą gydančios ligoninės Lietuvoje pritarimą, jo gydytojo užpildytą specialią formą ir gydymo įstaigos užsienyje rekomendacijas dėl tokio gydymo tęstinumo svarbos. Taip pat svarbu pagrįsti, kad Lietuvoje suteikti analogiškų paslaugų galimybės nėra.

  Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro įsakyme, kuriame apibrėžiama, kada ir kaip pacientai gali vykti konsultuotis, išsitirti ar gydytis Europos ekonominei erdvei (EEE) priklausančiose valstybėse ir Šveicarijoje.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, atnaujinta tvarka leis sutaupyti laiko bei jėgų ir taip dėl sveikatos būklės ir būsimos kelionės nerimaujantiems pacientams bei jų artimiesiems.

  Anot jo, iki šiol norint tęsti tokį gydymą kaskart visą tyrimų ir siuntimo gavimo maratoną reikėdavo pradėti iš naujo. Tad ši naujovė leis užtikrinti, kad pacientas galėtų gauti reikiamą gydymą ir antrus metus iš eilės, kai iki tol pirmaisiais jo gydymo metais paslaugos buvo teiktos užsienyje.

  Sprendimas vykti gydytis į užsienį turi būti racionaliai pagrįstas, nurodant, kodėl Lietuvoje nėra galimybių taikyti atitinkamą ar tokį pat veiksmingą gydymą. Pacientą gydantis ligoninės gydytojas įvertina jo sveikatos būklę ir užpildo specialią siuntimo gydytis užsienio šalyje formą. Tada ligoninė, ne vėliau kaip prieš dvi savaites iki pasibaigiant komisijos anksčiau priimto sprendimo galiojimui, raštu kreipiasi į komisiją, prašydama pratęsti paciento gydymą svetur. Ligoninė komisijai pateikia gydančio gydytojo užpildytą formą ir užsienio šalies įstaigos rekomendaciją dėl svarbos tęsti pradėtą gydymą.

  Sveikatos apsaugos viceministrės Linos Jaruševičienės teigimu, atvejai, kuomet išduodami siuntimai gydytis užsienio šalyse, dažniausiai susiję su sunkiomis, pavyzdžiui, onkologinėmis, ligomis sergančiais vaikais.

  2017 metais buvo 40 atvejų, kuomet išduoti siuntimai gydytis užsienyje, 2018 metais — 54, šiais metais — kol kas 15. Iš jų esama atvejų, kai tam pačiam žmogui išduodami siuntimai į skirtingas gydymo įstaigas.

  Minėtos naujovės įsigaliojo nuo šių metų birželio 22 dienos.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (311)

  Dar šia tema

  Medikai raginami visiškai atsisakyti popierinių receptų
  JAV medikai "moko" išmaniąsias kolonėles atpažinti širdies priepuolį
  Tegai:
  prašymas, pacientai

  Svarbiausios temos