21:06 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (404)
  211

  Remiantis tyrimų rezultatais, lytiniai santykiai padeda užkirsti kelią Alzheimerio ligai

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Lytinių santykių stoka yra susijusi su padidėjusia Alzheimerio ligos atsiradimo rizika, tokias išvadas padarė Vašingtono universiteto (JAV) mokslininkai.

  Alzheimerio liga dažniausiai vystosi dėl genetinių veiksnių. Pažymėtina, kad ypatingą poveikį ApoE ε4 genas, turintis įtakos ligos vystymuisi, daro moterims. Tačiau mokslininkai rado ir kitą netikėtą sąryšį.

  Taigi, remiantis tyrimu, kuriame dalyvavo daugiau nei šimtas žmonių, buvo įrodyta, kad mažas sekso kiekis padidina Alzheimerio ligos atsiradimo riziką. Normalus lytinis gyvenimas neleidžia vystytis nepageidaujamam ApoE ε4 geno poveikiui.

  Mokslininkai nepaneigia, kad ateityje vienas iš Alzheimerio ligos profilaktikos būdų taps vaistų, skirtų lytiniam gyvenimui gerinti, gamyba. Tačiau kol kas, pabrėžia Vašingtono universiteto mokslininkai, dar per anksti vienareikšmiškai kalbėti apie ryšį tarp sekso ir ligos — reikia papildomų tyrimų.

  Alzheimerio liga yra labiausiai paplitusi demencijos forma, kuri paprastai nustatoma vyresniems nei 65 metų žmonėms. Dažniausiai pasireiškia trumpalaikės atminties praradimu, o vėliau ir ilgalaikės.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (404)

  Dar šia tema

  Mokslininkai įvardijo naują greitojo maisto pavojų sveikatai
  Mokslininkai nustatė, kiek reikia miegoti, norint atrodyti gerai
  Mokslininkai: trečdalis moterų eina į pasimatymus dėl nemokamos vakarienės
  Mokslininkų tyrimai: stipriai apdorotas maistas padidina širdies smūgio riziką
  Tegai:
  tyrimas, mokslininkai, seksas

  Svarbiausios temos