04:35 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Šilutės rajone dega Traksėdžių durpynas

  Sekmadienį Traksėdžių durpyne tęsiami gaisro gesinimo darbai

  © Photo: Facebook / Klaipeda Lithuania
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Didžiulis gaisras durpyne toliau gesinamas, be to, tikrinama, ar neatsiranda naujų židinių

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Penktadienio popietę Traksėdžių durpyne kilęs gaisras bus gesinamas ir sekmadienį, birželio 30 dieną, be to, bus tikrinama, ar nėra naujų židinių, praneša LRT su nuoroda į ugniagesių pareiškimus.

  Naktį nurimęs vėjas ugniagesiams leido kiek atsikvėpti. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento situacijų koordinavimo skyriaus viršininkas Rimantas Ramanauskas teigia, kad gaisro plitimas sustabdytas, o kiek truks jo likvidavimo darbai priklausys nuo orų.

  "Planuojame, kad vakarykščiai židiniai bus patikrinti, įvertinta, ar jie neatsinaujina. Taip pat vykdoma stebėsena stiprėjant vėjui, ar neatsiranda naujų židinių", — pažymėjo Ramanauskas.

  Pasak Ramanausko, labai daug kas priklausys nuo šiandienos meteorologinių sąlygų.

  Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas penktadienį atskleidė, kad po pokalbio su valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadu paaiškėjo, kad Lietuvos pasieniečiai pilotai negali gesinti gaisro sraigtasparniu, nes neturi tam reikalingų licencijų.

  Degantis durpynas yra eksploatuojamoji unikalios Nemuno deltos regioniniam parkui priklausančios Aukštumalos pelkės dalis. Ši aukštapelkė yra viena didžiausių Lietuvoje.

  LRT rašo, kad gaisras čia buvo kilęs 2011 metais. Tuo metu buvo sunaikinta Aukštumalos pelkės ekosistema. Buvo nuniokotas kelių šimtų hektarų plotas. 

  Priešgaisrinės saugos taisyklės
  © Sputnik /
  Priešgaisrinės saugos taisyklės

  Dar šia tema

  Šilutės rajone dega Traksėdžių durpynas — video
  Tegai:
  gaisras, Šilutė

  Svarbiausios temos