12:46 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Kviečiai

  Lietuvoje dėl sausros pasiūlyta įsteigti ūkininkų tarpusavio pagalbos fondus

  CC BY 2.0 / Flickr
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  12 0 0

  Pagalbos mechanizmas gali tapti nenaudingas, jei ūkininkai taip ir neišmoks dirbti karščio ir sausros sąlygomis

  VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Lietuvoje dėl sausros pasiūlyta įsteigti ūkininkų tarpusavio pagalbos fondus, praneša LRT.

  Į šiuos fondus ūkininkai įneštų savo lėšas, o dalis būtų skiriama iš valstybės biudžeto. Tačiau, pasak specialistų, tokių fondų steigimas neįmanomas, jei ūkininkai nebūtų suinteresuoti jam skirti savo lėšų ar į jį būtų surenkamos nereikšmingos sumos.

  Sėklininkystės specialistai teigia, kad naujos technikos gali ir neprireikti, jei ūkininkai nesugebės prisitaikyti prie karščių ir sausrų. Jie vis dar mažai kreipia dėmesio, ką auginti, kad nuostoliai būtų kuo mažesni. 

  "Baltic Agro" Sėklų grupės produktų vadovas Henrikas Selezenevas papasakojo, kad ūkininkai turi  įsivesti į savo asortimentą šiek tiek ankstyvesnių veislių kviečių arba žieminių miežių.

  "Ūkininkai turėtų stengtis auginti, sėti kuo daugiau žieminių kultūrų. Tai yra pagrindinė priemonė, apsauganti nuo galimos kitų metų sausros", — pareiškė Selezenevas.

  Ūkininkas iš Mažeikių Egidijus Pocevičius sako, kad ir žieminiai, ir vasariniai javai arba nedygo, arba išdžiūvo — šiemet derlius bus prastas. Jis pripažino, kad pasėlių nedraudžia.

  "Man tie draudimai yra toks slidus reikalas, nes arba tau pasiseks, pas tave užeis klius, gausi, galbūt draudimas padengs nuostolius", — pasakė ūkininkas.

  Vyriausybė Seimui pateikė Žemės ūkio ir kaimo plėtros įstatymo pataisas, numatančias ūkininkų tarpusavio pagalbos fondų steigimą ir valstybės paramą. Galėtų būti kuriamas bendras fondas arba atskiri kiekvienai žemės ūkio šakai. 

  Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andrejus Stačikas papasakojo, kad turi būti sukurtos aiškios taisyklės, kaip į fondą surenkamos ir išmokamos lėšos. 

  Kitu atveju ūkininkai nebus suinteresuoti jam skirti savo lėšų ir toks fondas nebūtų įsteigtas.

  Pasak Stačiko, kad fondas būtų veiksmingas, į jį turėtų būti surenkama iki kelių šimto milijonų eurų.  

  Dar šia tema

  Jaunieji ūkininkai iš valstybės gaus 40 tūkst. eurų paramą
  Daugiau kaip 2 tūkstančiai ūkininkų gaus 16,4 mln. eurų žalinimo išmokų
  Daugiau kaip 20 Lietuvos įmonių gavo leidimus eksportuoti kviečius į Kiniją
  Tegai:
  sausra, ūkininkai, Lietuva

  Svarbiausios temos