05:30 2019 Liepos 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Gydymas akupunktūra, archyvinė nuotrauka

  Lietuvius įspėjo apie "alternatyvaus gydymo" pasekmes sveikatai

  © Photo: Depositphotos Andrey Popov
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (265)
  20 0 0

  Gydytojai mano, kad netradicinių metodų rimtas trūkumas yra tai, kad jie nėra moksliškai patvirtinti

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Seimo nariai pritarė Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos pasiūlymams reglamentuoti papildomą ir alternatyvią mediciną, kad būtų aiškiai apibrėžti kokybės ir saugos reikalavimai bei specialistų licencijavimas.

  Tradicinės medicinos rėmėjai baiminasi, kad gali padidėti alternatyvios medicinos "aukų" skaičius. Tiek pareigūnai, tiek gydytojai primena, kad nėra jokio mokslinio įrodymo apie jos veiksmingumą.

  "Dabar mes tų praktikų turim pačių įvairiausių. Žmonėm, kurie ieško tokios pagalbos, jiems nėra jokios galimybės dabar susiorientuoti, suprasti, kas vis tiktai turi kažkokį išsilavinimą, kas jo neturi, nėra jokio reglamentavimo dėl paslaugų saugumo", — LRT cituoja sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą.

   Medicinos bendruomenės atstovai mano, kad alternatyvi medicina vis dar yra "šešėlyje". Pasak gydytojų, jie reguliariai susiduria su šių metodų gydytų pacientų sveikatos pasekmėmis.

  "Kai kada jos [pasekmės] būna tarkim neutralios ir mes labai džiaugiamės, kad bent jau nebuvo pakenkta pacientui. Iš patirties turiu keletą atvejų, kurie labai skaudūs. Žmogus buvo tokios būklės, kuri tikrai galėjo būti visiškai pagydyta ir galėjo pasveikti", — sako šeimos gydytoja Rūta Radzevičienė-Jurgutė.

  Vienas iš alternatyvios medicinos tipų – delfinų terapija.

  Tokie užsiėmimai vyksta Lietuvos jūrų muziejuje jau 17 metų. Juos aplanko apie 150 vaikų, paauglių ir suaugusiųjų, turinčių įvairių problemų, įskaitant tuos, kurie serga hiperaktyvumu, autizmu ir Dauno sindromu.

  Šiuo metu atliekamas mokslinis tyrimas, kaip delfinų terapija veikia žmogaus elgesį ir kaip ji veikia gyvūną. Mokslinių faktų apie alternatyviąją mediciną nebuvimas yra rimtas trūkumas tradicinių gydymo metodų šalininkų požiūriu.

  "Papildomoji – tai reiškia, kad galima papildyti tą tikrąją mediciną su gamtiniais faktoriais: su oru, su vandeniu, su vaistažolėm, su gyvūnais. Alternatyvioji – tai galima pasirinkti kitus metodus pagydyti: reflekso terapija ir akupunktūra prieš vaistus", — teigia Seimo narys Algimantas Kirkutis.

  "Šiandien 80 proc. žmonių nereikėtų eiti pas kardiologus, pas kitų sričių specialistus, jeigu jie mokėtų sveikatos abėcėlę, nuo pat mažens, mitybos, judėjimo, harmoningo gyvenimo, dvasinio gyvenimo, bet kadangi mes to neišmokome, tie žmonės iš baimės eina pas daktarą", — įsitikinęs Seimo narys Dainius Kepenis. 

  Savo ruožtu gydytojai pažymi, kad kai kurie alternatyvūs gydymo būdai veikia kaip placebo efektas.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (265)

  Dar šia tema

  Mokslininkai paaiškino, kaip kava padeda sulieknėti
  ŽIV Lietuvoje labiausiai plinta vartojant švirkščiamuosius narkotikus
  Mokslininkai atrado netikėtą sekso naudą
  Tegai:
  sveikata, alternatyvioji medicina, Lietuva

  Svarbiausios temos