06:09 2019 Liepos 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  LRT studija, archyvinė nuotrauka

  LRT atsisako laidų rėmimo, politinės ir interneto reklamos

  © Photo: facebook / LRT / P. Lileikio
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  LRT nepritaria liepos pirmąją dieną įregistruotoms Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisoms, kurios įpareigotų informaciją apie kultūros renginius ir jų rėmėjus transliuoti nemokamai

  VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. LRT atsisako politinės, komercinės reklamos naujienų portale LRT.lt, laidų rėmimo, taip pat atsisako dalyvauti viešuose pirkimuose kurti ir transliuoti programas ar į žurnalistiką panašų turinį, praneša LRT.

  Tačiau LRT atkreipia dėmesį, kad labai svarbu išsaugoti galimybę transliuoti kultūros, socialinę ir šviečiamąją informaciją, kultūros renginių ir sporto transliacijų rėmėjus.

  "Pastarojo meto iniciatyvos ir vieši pasisakymai privertė sunerimti LRT, o taip pat kultūros, sporto ir kitų sektorių atstovus, kad gali būti sugriauta visa ekosistema, leidusi sėkmingai augti įvairiems kultūros, sporto, bendruomenių projektams", — sakė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė. 

  Šiuo metu dauguma organizatorių kultūros renginių anonsavimui renkasi LRT — ne tik dėl to, kad per LRT geriau nei kitais kanalais pasiekiami kultūros ieškantys žmonės, bet ir dėl to, kad LRT kanalai jiems įperkami dėl kur kas mažesnės kainos nei daugelis komercinių kanalų. 

  LRT nepritaria liepos pirmąją dieną įregistruotoms Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisoms, kurios įpareigotų informaciją apie kultūros renginius ir jų rėmėjus transliuoti nemokamai.

  Nusprendus viską transliuoti nemokamai taip pat kils teisinė kolizija dėl renginių, į kuriuos parduodami bilietai, taip pat dėl nemokamai rodomų komercinių prekės ženklų. Tikėtina, galiausiai tokiems renginiams nebus leidžiama pasirodyti LRT eteryje.

  Kitas svarbus dalykas — išsaugoti galimybę rodyti rėmėjus transliuojant tarptautinius ir Lietuvos sporto renginius ir taip šias transliacijas išsaugoti LRT eteryje.

  "Toks mūsų sprendimas neigiamai paveiks LRT biudžetą, kuris yra vienas mažiausių tarp EBU narių. Jį turėjome priimti suprasdami, kad komercinė žiniasklaida iš tiesų išgyvena sudėtingus laikus, tačiau tuo naudojasi valdantieji, bet kokia kaina siekiantys pakeisti LRT valdyseną, apsunkinti jo kasdienes operacijas, sumažinti jo nepriklausomumą. O pastarosios iniciatyvos pirmiausiai griauna galimybes toliau sėkmingai augti įvairiems kultūros ir sporto projektams", — sakė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

  LRT nepriklausomumą sumažintų ir valdančiųjų liepos 1 d. įregistruotas siūlymas atsisakyti nuostatos, kad LRT finansavimas būtų priklausomas nuo užpraeitais metais valstybės surinktų mokesčių. Tai reikštų, kad LRT biudžeto dydis kasmet priklausytų nuo politikų sprendimo.

  Šiuo metu LRT skiriamų lėšų dydis sudaro 1,5 proc. biudžeto pajamų iš gyventojų pajamų mokesčio ir 1,3 proc. iš akcizų pajamų. Šis visuomeninio transliuotojo finansavimo modelis yra vertinamas kaip vienas pažangiausių tarp EBU narių. 

  Dar šia tema

  Seime siūloma atsisakyti daugelio Karbauskio pasiūlymų dėl LRT
  Policija kviečia Ivaškevičių pasiaiškinti dėl interviu "LRT"
  LRT gali kreiptis į teismą dėl kandidato į Lietuvos prezidentus
  Tegai:
  nemokamai, Kultūros renginiai, įstatymas, LRT

  Svarbiausios temos