21:13 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Minsko gyventojas taip pat gali priklausyti nusikalstamai grupuotei, kuri užsiima vagystėmis iš Europos Sąjungos gyventojų banko sąskaitų

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Vilniuje gyvenančio 36 metų Minsko Michailo Plyševskio sulaikymas buvo sėkminga Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos ir Lietuvos kriminalinės policijos tarnybos specialistų operacija, rašoma Baltarusijos URM pranešime.

  "Mūsų šalyje šis žmogus kaltinamas sukčiavimu dideliu mastu. Jis apgavo mažiausiai septynis žmones, pasisavino apie 100 tūkst. JAV dolerių ir pabėgo į užsienį," — sakoma Baltarusijos Vidaus reikalų ministerijos kovos su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija valdyboje.

  Pagal operatyvinę informaciją, Minsko gyventojas taip pat gali priklausyti nusikalstamai grupuotei, kuri užsiima vagystėmis iš Europos Sąjungos gyventojų banko sąskaitų.

  Plyševskio sulaikymo metu su juo nelegaliai buvo dukra, kurios mama ieškojo Baltarusijoje. Ryšium su tuo paskelbta tarptautinė mergaitės paieška.

  Yra žinoma, kad jam yra atimtos tėvystės teisės, ir norėdamas pasiimti vaiką, jis pateikė kompetentingoms institucijoms melagingą motinos sutikimą išleisti savo dukrą į užsienį.

  Baltarusijos Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai pridūrė, kad kaltinamasis slapstėsi Rusijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Indonezijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje ir Baltijos šalyse. Šiose šalyse žmogus neturėjo nuolatinės gyvenamosios vietos ir darbo, naudojo nusikalstamu būdu gautus pinigus. Tačiau vaikui nebuvo suteikta tinkama priežiūra ir medicinos paslaugos.

  Dabar Plyševskis yra tardymo izoliatoriuje, sprendžiamas jo ekstradicijos klausimas. Jo dukra yra vaikų apsaugos tarnyboje Vilniuje. Artimiausiu metu ji grįš į Minską pas motiną.

  Baltarusijos Respublikos tyrimo komiteto centrinis (Minsko) rajono departamentas iškėlė  baudžiamąją bylą pagal Baltarusijos baudžiamojo kodekso 209 straipsnio 4 dalį (sukčiavimas). Be to, teisėsaugos institucijos tikrina atsakovo veiksmus, susijusius su dokumentų klastojimu ir dukters išvežimu į užsienį.

  Dar šia tema

  Sulaikytas apiplėšime dalyvavęs NATO karys
  Sankt Peterburge sulaikytas vokietis, įtariamas padaręs nusikaltimus Lietuvoje
  Lietuvoje sulaikytas prieš septynerius metus Ispanijoje pavogtas vilkikas
  Lenkijoje sulaikytas vyriškis, bandęs įvykdyti teroro išpuolį
  Tegai:
  Europos Sąjunga, Minskas

  Svarbiausios temos