07:06 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Naujai išrinktas Lietuvos prezidentas, Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos gydytojus papiktino asmeninio Nausėdos gydytojo kandidatūra

  © AP Photo / Mindaugas Kulbis
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  76 0 0

  Gydytojai mano, kad "abejotinos reputacijos" asmens priėmimas į išrinktojo prezidento vidinį ratą diskredituoja prezidento institutą

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Užsienyje dirbantys lietuvių gydytojai prašo išrinkto prezidento Gitano Nausėdos pakeisti savo sprendimą ir sutvarkyti Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą ir atsisakyti žingsnio savo gydytoju skirti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorių Remigijų Žaliūną, praneša LRT.

  Gydytojų teigimu, jie buvo nustebinti kandidato pasirinkimu, nes Žaliūnas buvo įtrauktas į "MG Baltic" bylą.

  "Esame įsitikinę, kad, viešai iškilus abejonėms veiklos skaidrumu, akademikas prof. Remigijus Žaliūnas neturėtų jokių galimybių tapti asmeniniu prezidento gydytoju, pavyzdžiui, kurioje nors Skandinavijos valstybėje. Nepriekaištingos reputacijos reikalavimai asmenims, dirbantiems su aukščiausiais valstybės pareigūnais, yra itin griežti brandžios demokratijos valstybėse" — sakė gydytojai.

  Gydytojai išreiškė susirūpinimą dėl "prezidento instituto diskriminacijos". Gydytojai pridūrė, kad "abejotinos reputacijos" žmonių priėmimas į Lietuvos prezidento ratą ne tik juos nustebino, bet ir kelia abejonių šalies patikimumu.

  "LRT tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad rektorius Žaliūnas palaiko glaudžius ryšius su abejotinos reputacijos politikais ir verslininkais, vienas iš jų — "MG Baltic" byloje teisiamas Raimondas Kurlianskis, netgi buvo  universiteto tarybos narys, kuriam vadovauja Žaliūnas, tačiau duomenys apie tai nuslėpti", — rašo Lietuvos visuomeninis transliuotojas.

  LRT teigimu, Nausėda pareiškė, kad jis negavo jokios informacijos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos, kuri priverstų pakeisti sprendimą.

  "MG Baltic" byla

  Vilniaus apygardos teisme vyksta tyrimai dėl politinės korupcijos. Be Masiulio ir Kurlianskio byloje taip pat kaltinami Darbo partijos pirmininkas Vytautas Gapšys, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir Seimo narys Gintaras Steponavičius, o taip pat koncernas "MG Baltic", Liberalų sąjūdis ir Darbo partija.

  Tyrimas prasidėjo 2016 metais. Tardymo organai teigia, kad koncernas bandė paveikti pareigūnų sprendimus, siūlydamas jiems kyšį.

  Kaltinamiesiems gali būti skirta iki aštuonerių metų kalėjimo, taip pat 1,9 milijono eurų bauda.

  Gegužės pabaigoje Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pristatė savo tyrimo, kuris tęsėsi daugiau nei pusmetį, rezultatus.

  Didžiausias dėmesys buvo skiriamas verslo koncernui "MG Baltic", kuris, parlamentarų nuomone, kėlė grėsmę valstybės interesams ir nacionaliniam saugumui.

  Korupcijos suvokimo indeksas — 2018
  © Sputnik /
  Korupcijos suvokimo indeksas — 2018

  Dar šia tema

  Nausėda pareiškė, kad valdantieji daro spaudimą Seimo pirmininkui
  Rusofobų fronte nieko naujo: Nausėda prašo NATO raketų
  "MG Baltic" byla: Šimašius teigia sulaukęs spaudimo iš buvusio premjero Butkevičiaus
  Kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė liudijo "MG Baltic" byloje
  Tegai:
  MG Baltic, Gitanas Nausėda, Lietuva, gydytojai

  Svarbiausios temos