19:43 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Anot mediko, aukštakulniai batai yra pavojingi, nes kūno svoris perkeliamas ne į pėdos kaulą, o į kojų pirštus, kurie yra mažiau pritaikyti tokioms apkrovoms

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Moterims nerekomenduojama dažnai dėvėti aukštakulnius ir batus ant platformos bei keisti sportinius batelius į aukštakulnius vienos dienos bėgyje, kad būtų galima išvengti rizikos susigadinti kojas, laikyseną ir sukelti stresą organizme, sakė RIA Novosti Maskvos sveikatos apsaugos departamento sporto medicinos vyriausiasis specialistas Zurabas Ordžonikidzė.

  "Avalynė turi didelę įtaką kojų būklei, kuri, savo ruožtu, turi sudėtingą anatominę struktūrą, turinčią įtakos bendrai žmogaus būklei. Taigi, raumenų ir kaulų sistemos, kraujagyslių, vidaus organų sveikata priklauso nuo to, kaip patogiai mes vaikščiosime. Svarbu pabrėžti, kad nėra absoliučiai tinkamų ir nekenksmingų batų. Patartina avėti skirtingų tipų batus, daryti specialią kojų gimnastiką, kartais vaikščioti basomis kojomis patogiais paviršiais", — sakė Ordžonikidzė.

  Gydytojas paminėjo, kad renkantis tinkamus batus yra keletas taisyklių. Pavyzdžiui, nederėtų pirkti batų su platformomis, kurios yra kietu paviršiumi, siaurų "laivelių".

  Pasak specialisto, kietas kulnas sukelia diskomfortą ilgai vaikštant ir prisideda prie sinovialinio burso (bursito) uždegimo vystymosi, taip pat atsiranda patinimas ir skausmas kulno kauluose.

  "Siauri bateliai gali sukelti pėdų deformacijas. Taip pat šie batai apsunkina kraujotaką ir trofizmą (kuris gali sukelti vadinamąjį kaulų įrimą), nervinių galūnių suspaudimą ir pirštų formos pokyčius", — sakė ekspertas.

  Priešingai nei skelbia visuotinis įsitikinimas dėl avalynės ant platformos, gydytojas teigė, kad tokie batai gali sukelti venų sustingimą. Pasak eksperto, "platforma" neleidžia pėdai atlikti natūralaus anatominio "ritinio" nuo kulno iki kojų ir sumažina pėdos spyruoklines galimybes, o tai lemia kojų plokščiapėdystę.

  "Baleto bateliai dėl savo gležnumo nepalaiko pėdos, o jų nuolatinis dėvėjimas sukelia stresą sausgyslių veiklai, sukelia jų uždegimą ir nesugebėjimą laikyti kojas taisyklingai", — pridūrė gydytojas.

  Anot daktaro, aukštakulniai batai yra pavojingi, nes kūno svoris perkeliamas ne į pėdos kaulą, o į kojų pirštus, kurie yra mažiau pritaikyti tokioms apkrovoms. Dėl to ilgas pasivaikščiojimas ant kulnų visiškai keičia raumenų aktyvumo biomechaniką, kuri sukelia raumenų ir kaulų sistemos problemas, ir gali sukelti artrito, neuralgijos ir sausgyslių — raumenų struktūros pakitimus.

  "Kaip pavyzdį, galite pasirinkti batus su aukštais kulnais — judesys atliekamas ant kojų, perkeliant kūno svorį ant dar trapesnių kaulų, taip pat atsiranda netinkama pėdos padėtis, nuolatinė apatinės kojos, šlaunies ir viso kūno raumenų įtampa, siekiant išlaikyti pusiausvyrą" — įspėja gydytojas.

  Renkantis batus daktaras rekomenduoja atkreipti dėmesį į modelius, pagamintus iš minkštos ir laidžios orui medžiagos, optimalus kulno aukštis turi būti 1,5-4 cm. be to, rinktis avalynę geriau vakare.

  "Renkantis batus, būtina pasikliauti pojūčiais — įsitikinkite, kad pirštai nėra spaudžiami, padas yra elastingas. Labai svarbu, kad biologiškai aktyvių taškų, tiesiogiai susijusių su vidaus organais, masė būtų ant pėdos dugno paviršiaus", — pridūrė Ordžonikidzė.
  Specialistas taip pat paminėjo, kad sportiniai bateliai yra "naudingesni sveikatai". Batai yra elastingi ir tolygiai paskirsto apkrovą per visą pėdos paviršių.

  Tačiau gydytojas pridūrė, kad greitas perėjimas nuo sportinių batų į kitokio tipo batelius ir atvirkščiai yra labai žalingas raumenų ir kaulų sistemai ir patarė kelis kartus per parą masažuoti pėdas.

  "Svarbu paminėti, kad greitas perėjimas nuo sportinių batų prie aukštakulnių yra kenksmingas raumenų ir raumenų sistemai, ir atvirkščiai — staigus perėjimas prie žemakulnių batų, prie kurių pėdos nėra pripratę — panašus kūno stresas bus lygus vidutinio sunkumo sužalojimui," — baigė daktaras.

  Dar šia tema

  Mokslininkai atrado būdą, kaip lengvai įveikti depresiją
  Mokslininkai atrado netikėtą sekso naudą
  Mokslininkai paaiškino, kaip kava padeda sulieknėti
  Lietuva tapo antilydere ES pagal susirgimo tymais lygį
  Tegai:
  Maskva, kraujotakos sistemos ligos, žmogaus kaulai

  Svarbiausios temos