07:06 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Pinigai, archyvinė nuotrauka

  Statistikos departamentas apkaltintas lietuvių pinigų švaistymu

  © Depositphotos / Erwin Wodicka - wodicka@aon.at
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Pastabų Statistikos departamentas gauna ir dėl to, kad pateikia pasenusius duomenis

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Lietuvoje kritikuojamas Statistikos departamentas dėl senų duomenų pateikimo ir mokesčių mokėtojų pinigų švaistymo, rašo LRT.

  Apžvalgininkas Rimvydas Valatka nustebęs, kaip Lietuvos statistikos departamentas renka duomenis.

  Jis atskleidė, kad gavo laišką-apklausą, kurios tikslas išsiaiškinti, kiek jis ir jo šeima keliauja. Laiške rašoma, kad anketą galima užpildyti ir internetu, o jei netinka ir taip, į namus ateis apklausos specialistė, kuri užsirašys visus atsakymus.

  "Aš manyčiau, kad tai yra mokesčių mokėtojų pinigų taškymas, nes apie 80-90 proc. duomenų galima surinkti iš oficialių šaltinių, viešbučių, oro uostų, transporto kompanijų, restoranai ir panašių įstaigų. Bet manau, kad tai ne valstybės funkcija daryti apklausas, jas daro "Vilmorus", "Spinter" ir kitos. Jeigu valstybė užsakytų apklausti 6000 žmonių, būtų nemažas mūsų pinigų sutaupymas", — tvirtina Valatka.

  Šios Statistikos departamento apklausos kaina siekia beveik 300 tūkstančių eurų.

  "Na, tiesiog mes neturime interneto adresų kiekvieno iš gyventojų. Kiekvienas susikuria internetą ir mes bent dabar neturime ir manome, kad taip yra oficialiau, maloniai kviečiame dalyvauti su direktoriaus parašu", — aiškinasi Statistikos departamento direktoriaus pavaduotoja Dalia Ambrozaitienė.

  Pastabų Statistikos departamentui turi ir "GO Vilnius". Už turizmo ir verslo plėtrą atsakinga agentūra norėtų gauti naujesnius duomenis, nes dabar jie skaičiuojami už esamą ketvirtį, o gaunami — kito pabaigoje.

  "Kitos šalys, pavyzdžiui, Estija, skaičiuoja kas mėnesį ir žino, kiek turistų atvyko praeitą mėnesį, o kroatai duomenis pateikia dienos tikslumu. Jiems tai leidžia priimti daugiau naudingų sprendimų ir geriau strateguoti. Mums reikia žinoti, ar turistai atvažiuoja dėl renginio, ar dėl to, kad vyko rinkodaros kampanija, ar dėl to, kad atsidarė nauji skrydžiai ir kokios priežastys daro įtaką kasdieniams srautams. Vadinasi, jeigu mes tų srautų nežinome ar gauname pavėluotai, analizuoti ar daryti iš vadas yra labai sunku", — sako "GO Vilnius" vadovė Inga Romanovskienė.

  Statistikos departamentas reguliariai skelbia ataskaitas apie šalies turizmo būklę. Ataskaitos grindžiamos statistiniais tyrimais, turizmo informacijos centrų duomenimis, ministerijų statistiniais duomenimis ir Lietuvos banko suvestinėmis.

  Departamentas taip pat renka kitus rodiklius, įskaitant statistiką apie valstybės migracijos, apyvartos ir ekonomikos augimo tempų rodiklius.

  Dar šia tema

  Lietuva išlieka priklausoma nuo importuojamos energijos, rodo statistika
  Nuo metų pradžios į Lietuvą imigravo beveik 19 tūkstančių žmonių
  Sulėtėjo Lietuvos emigracijos tempai: ačiū svetimšaliams uždarbiautojams
  Tiesioginių užsienio investicijų srautas į Lietuvą sumažėjo daugiau nei perpus
  Tegai:
  Statistikos departamentas

  Svarbiausios temos