08:49 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Įmokos apmokėjimui užtenka pasakyti savo aštuonženklį kliento kodą ir skaitiklio rodmenis

  VILNIUS, liepos 3 — Sputnik.  "Lietuvos energijos tiekimo" klientus aptarnaujantis centras "Gilė" skatina savo klientus mokant už elektrą ir dujas nenaudoti popierinių atsiskaitymo knygelių, rašoma bendrovės pranešime.

  Elekytros perdavimo linijas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Atsiskaitant tiek grynaisiais, tiek internetu tereikia žinoti kliento kodą ir rodmenį, kurį rodo skaitiklis. Įmokas be popierinės atsiskaitymo knygelės priima visos įmokų surinkimo vietos.

  "Gajus mitas, kad atsiskaitymo knygelė yra būtina atsiskaitant už elektrą ir dujas. Nemažai klientų vis dar galvoja, kad atsiskaitymo knygelė yra mokėjimą patvirtinantis dokumentas, tačiau ji tėra duomenų kaupimo forma – užrašų knygelė. Atsiskaitant taip pat sėkmingai galima naudoti bet kokį skaitiklio rodmenų užsirašymo būdą – ar tai būtų užrašų knygelė, ar telefonas. Mokėjimą patvirtinantis dokumentas yra kvitas, kurį išduoda įmokas priimantis asmuo. Kvite nurodoma ne tik priimtos įmokos suma, bet ir skaitiklio rodmenys", – teigia "Lietuvos energijos tiekimo" privačių klientų tarnybos direktorius Andrius Kavaliauskas.

  Popierinės atsiskaitymo knygelės jau seniai nenaudojamos kitose užsienio šalyse, nes yra neefektyvus ir gamtai labai nedraugiškas būdas. Jeigu kiekvienas grynaisiais atsiskaitantis "Lietuvos energijos tiekimo" klientas naudotųsi popierine atsiskaitymo knygele, jų gamybai kiekvienais metais reikėtų nukirsti apie 500 medžių. Tad atsiskaitymo knygelių atsisakymas yra didelis indėlis saugant gamtą.

  Atsiskaityti už elektrą ir gamtines dujas klientai tikrai gali ir be popierinės atsiskaitymo knygelės, kurios patogumu ir funkcionalumu gerokai nusileidžia naujiems duomenų saugojimo ir atsiskaitymo būdams.

  Įmokos apmokėjimui užtenka pasakyti savo aštuonženklį kliento kodą ir skaitiklio rodmenis. Visose įmokų surinkimo grynaisiais vietose gaunamas mokėjimą patvirtinantis čekis, kuriame matomi kliento kodas, sumokėta suma, rodmenys, paslaugos pavadinimas.

  Dar šia tema

  "Elektrum Lietuva": šalyje vėl pabrango elektra
  Lietuvoje elektra pabrango iki 50,63 euro už megavatvalandę
  Tegai:
  skaitikliai, įmokos

  Svarbiausios temos