07:31 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  LGBT vėliava

  Vilniaus gyventojas pranešė apie homofobišką išpuolį prieš jį

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  11 0 0

  Nukentėjęs papasakojo, kad policija šioje situacijoje nesiėmė veiksmų ir dabar jis nesijaučia saugus

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Vilniuje pilietis Tomas Kirša pareiškė apie homofobišką išpuolį prieš jį, praneša LRT.

  Akcija prieš gėjų paradą Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Be to, Kirša liko nepatenkintas policijos pareigūnų, atvykusių į iškvietimą, veiksmais.

  Nukentėjęs papasakojo, kad išpuolis įvyko sekmadienio rytą Subačiaus gatvėje, kai jis ankstų rytą su savo draugu grįžo namo iš miesto centro.

  Tačiau jaunuolių užgauliojimai prasidėjo jau vakare paliekant namus – iš pradžių šalia namo buvę jaunuoliai užkalbino ir paprašė cigaretės, tačiau vėliau pradėjo plūstis necenzūriniais žodžiais. 

  Kirša ignoravo jaunuolių elgesį, ir jis su draugu nuvyko į centrą.

  Kai draugai grįžo namo ryte, minėti jaunuoliai tebebuvo lauke ir vėl pradėjo užgaulioti draugus. Vienas jaunuolių pribėgęs iki laiptinės užstojo laiptus ir užgauliojo vaikinus vadindamas homofobiškais žodžiais, dėl seksualinės orientacijos grasino sumušti.

  Po nedidelių peštynių Kirša gavo smūgį į žandikaulį. Chuliganai įbėgo po nukentėjusio į laiptinę. Kai buvo iškviesta policija, vaikinams pavyko pabėgti iki buto ir laukti pareigūnų.

  Pirmadienį Kirša apsilankė pas savo šeimos gydytoją. Nors rimtų sužeidimų jis nepatyrė, tačiau jautė galvos skausmą, sunkiai išsižiojo ir teko gerti nuskausminamuosius vaistus.

  Tuo tarpu, kaip pažymi nukentėjęs, pareigūnai paleido nusikaltėlius. Vaikino teigimu, atrodė, kad pareigūnai tiesiog nenorėjo konflikto. Nukentėjęs pareiškė, kad dėl pareigūnų abejingumo nesijautė saugus, taip pat nenori gyventi nesaugioje aplinkoje, todėl planuoja išsikraustyti ir ieškotis kito buto.

  Policijos pareigūnai šią situaciją komentavo trumpai. Anot Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjos Julijos Samorokovskajos, atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Pagal šį straipsnį numatoma bausmė — viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

  Ji pažymėjo, kad artimiausiu metu bus apklausti visi įvykio dalyviai, o paaiškėjus naujoms aplinkybėms, nusikalstama veika gali būti perkvalifikuota.

  Vėliau Samorokovskaja pareiškė, kad, apklausus nukentėjusius, liudytojus ir kitus proceso dalyvius bei paaiškėjus naujoms įvykio aplinkybėms, Vilniaus miesto 3-jame policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d. ir 284 str.

  Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d. teigiama, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

  Tegai:
  Vilnius, homofobija, LGBT, Lietuva

  Svarbiausios temos