15:49 2019 Spalio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1007
 • RUB70.9456
  Europos teismas, archyvinė nuotrauka

  Europos teismas patvirtino Lietuvos sprendimą dėl kanalo "NTV Mir Lithuania"

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  6801

  2016 metais kanalo transliacija buvo sustabdyta dvylikai mėnesių, tačiau išliko galimybė transliuoti programas mokamuose televizijos paketuose

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Europos teismas patvirtino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sprendimą kanalo "NTV Mir Lithuania" atžvilgiu, teigiama teismo pranešime žiniasklaidai.

  Nutarime teigiama, kad ES valstybės gali laikinai apriboti televizijos kanalų transliavimą ar retransliavimą, jei šių kanalų laidos skatina neapykantą.

  2016 metų gegužės mėnesį Lietuvos reguliavimo institucija, vadovaudamasi valstybės teisės aktais, apribojo rusakalbio televizijos kanalo transliaciją dvylikai mėnesių. Tačiau išliko galimybė žiūrėti "NTV Mir Lithuania" programas per mokamus televizijos paslaugų paketus. Lietuvos valdžios institucijos teigė, kad ribojančios priemonės buvo taikomos dėl tariamo priešiškumo ir karo skatinimo.

  Sputnik, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Максим Блинов

  Kalbama apie 2016 metų balandžio 15 dieną parodytą laidą, kurioje, kaip teigiama, buvo pateikta informacija, skatinanti nacionalinę neapykantą.

  "NTV Mir Lithuania" priklauso Jungtinėje Karalystėje registruotai "Baltic Media Alliance". Bendrovė pateikė ieškinį Vilniaus apygardos administraciniam teismui, pabrėždama, kad Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sprendimas buvo priimtas pažeidžiant direktyvą dėl garso ir vaizdo žiniasklaidos paslaugų teikimo.

  Lietuvos teismas paprašė Europos Teisingumo Teismo išsiaiškinti, ar reguliavimo institucijos sprendimas atitinka direktyvą. Liuksemburgo teismas nusprendė, kad Rusijos televizijos kanalo transliavimo sustabdymas netrukdo skleisti informaciją, nes buvo galima teikti paslaugas per mokamus paketus. Pažymima, kad komisijos sprendimas "atitinka valstybės politiką".

  Lietuvos kova prieš Rusijos žiniasklaidą

  Lietuvos valdžios institucijos dažnai skelbia apie priešišką informaciją, propagandą ir suklastotas žinias, kurias tariamai skelbia iš Rusija, siekdama "išprovokuoti visuomenės įtampą ir Lietuvos žmonių nepasitikėjimą savo valstybe".

  Be to, Baltijos šalys reguliariai draudžia transliuoti Rusijos televizijos kanalus, grįsdamos savo sprendimus tuo, kad laidos pateikia "neteisingą" požiūrį į įvykius. Be to, Baltijos respublikų vadovybė riboja žurnalistų prieigą prie oficialių renginių ir sudaro kitas kliūtis.

  Vienas iš paskutinių Rusijos žiniasklaidos priespaudos Lietuvoje pavyzdžių yra atsisakymas leisti žurnalistams dalyvauti teismo posėdyje, kai buvo skelbiamas nuosprendis "Sausio 13-osios" byloje. Lietuvos valdžios atsisakė suteikti leidimą "Pervyj kanal", RT, RIA Novosti ir leidiniui "Izvestija".

  Vilniaus veiksmus pasmerkė Europos žurnalistų federacija (EFJ). ESBO atstovas žiniasklaidos klausimais Arlemas Deziras pabrėžė, kad Sputnik padėtis Baltijos šalyse yra nepriimtina.

  Be to, neseniai Vilniaus oro uoste buvo sulaikytas vyriausiasis Sputnik Lietuva redaktorius Maratas Kasemas. Žurnalistas buvo apieškotas ir apklaustas, vėliau jam buvo įteiktas dokumentas, kuriame buvo pasakyta, kad jis kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui".

  Anksčiau oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Baltijos šalių valdžios institucijos vykdo Rusijos žiniasklaidos teisių pažeidimo politiką, kuri pažeidžia rusakalbių gyventojų interesus.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Kaip veikia Lietuvos nepakantumo atmosfera kitaip mąstančiam
  Politologas: Lietuvos valdžia rado eilinį pretekstą daryti spaudimą "Rossija 24"
  Lietuvoje mažėja rusiškų televizijos laidų apimtys
  Dūma atskleidė, kodėl Lietuva mažina Rusijos televizijos programų transliavimą
  Tegai:
  Rusijos žiniasklaida, Lietuva

  Svarbiausios temos