08:44 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Teisėsaugos pareigūnai mano, kad nusikaltėlis gali būti nusikalstamo sindikato sudėtyje, kuris užsiima pinigų vagyste iš ES gyventojų banko sąskaitų

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Lietuvoje sulaikytas baltarusis, kaltinamas sukčiavimu stambiu mastu, praneša Baltarusijos Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  Pasak tyrėjų, 36 metų Minsko gyventojas neteisėtai užvaldė lėšas apie 100 tūkst. dolerių (88,4 tūkst. eurų) sumai. Teigiama, kad jis apgavo mažiausiai septynis žmones.

  Teisėsaugos pareigūnai mano, kad nusikaltėlis gali būti nusikalstamo sindikato sudėtyje, kuris užsiima pinigų vagyste iš ES gyventojų banko sąskaitų.

  Pažymima, kad vyro sulaikymo metu su juo neteisėtai buvo jo mažametė dukra. Mergaitės Baltarusijoje ieškojo motina, dėl to vaikas buvo įtrauktas į tarptautinės paieškos sąrašą.

  "Žinoma, kad tėvui buvo atimtos tėvystės teisės ir, norėdamas pasiimti vaiką, jis kompetentingoms institucijoms pateikė padirbtą motinos sutikimą dėl dukros išvykimoį užsienį", — teigiama pareiškime.

  Nusikaltėlis slėpėsi keliose šalyse, įskaitant Baltijos šalis, Ukrainą ir Rusiją. Šiose šalyse jis neturėjo nuolatinės gyvenamosios vietos ar darbo, todėl jis naudojo neteisėtai gautus pinigus.

  Vidaus reikalų ministerijos teigimu, tuo metu vaikui nebuvo suteikiama tinkama priežiūra ir medicininė pagalba.

  Šiuo metu svarstomas klausimas dėl nusikaltėlio ekstradicijos. Dukra yra vaiko teisių apsaugos tarnyboje Vilniuje. Tikimasi, kad ji sugrįš pas motiną į Minską artimiausiu metu.

  Atliekamas baudžiamosios bylos tyrimas.

  Dar šia tema

  Lenkijoje sulaikytas vyriškis, bandęs įvykdyti teroro išpuolį
  Lietuvoje sulaikytas prieš septynerius metus Ispanijoje pavogtas vilkikas
  Sankt Peterburge sulaikytas vokietis, įtariamas padaręs nusikaltimus Lietuvoje
  Sulaikytas apiplėšime dalyvavęs NATO karys
  Tegai:
  sukčiavimas, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos