07:20 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Aleksandras Udalcovas, archyvinė nuotrauka

  Udalcovas paaiškino atsisakymo išduoti vizas "Misija Sibiras" dalyviams priežastis

  © Sputnik/ Андрей Богданов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Misija Sibiras" (21)
  14130

  Udalcovas pabrėžė, kad anksčiau jis susitiko su projekto "Misija Sibiras" vadove ir priminė Rusijos poziciją, susijusią su tuo, kad Lietuvos pusė neleidžia Maskvai prižiūrėti karinių paminklų Lietuvoje

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcvas interviu Sputnik Lietuva paaiškino, kodėl  ekspedicijos "Misija Sibiras" dalyviams antrus metus iš eilės buvo atsisakyta išduoti Rusijos vizas.

  Šiais metais misija turėjo vykti Krasnojarske, be to, kuriamas alternatyvus maršrutas į Kazachstaną, praneša LRT.

  Pirčiupių motinos paminklas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pasak projekto vadovės Aistės Eidukaitytės, komandos nariams atsisakyta išduoti vizas į Rusiją. Pasak jos, šis sprendimas grindžiamas politiniais motyvais.

  Udalcovas pabrėžė, kad anksčiau jis susitiko su projekto "Misija Sibiras" vadove ir priminė Rusijos poziciją, susijusią su tuo, kad Lietuvos pusė neleidžia Maskvai prižiūrėti karinių paminklų Lietuvoje.

  "Mūsų pozicija labai aiški: Lietuva užblokavo galimybę prižiūrėti paminklus sovietų kariams, nuo 2017 metų gruodžio mėnesio mes negalėjome sutvarkyti nė vieno paminklo. Kvaršina mums galvas, nesuteikia leidimų. <...> Mes sakėme, kad kol čia negalėsime atlikti mūsų šventos pareigos, kaip ir anksčiau, mes, deja, nesuteiksime jums galimybės atlikti savo darbą Rusijoje. Mes taip ir elgiamės. Kadangi iš  Lietuvos pusės nematome jokių žingsnių šiai nemaloniai situacijai pakeisti", — sakė ambasadorius.

  Diplomatas sakė, kad parodė Eidukaitytei visus dokumentus ir pastabas Lietuvos užsienio reikalų ministerijai.

  "Jei Lietuvos pusė neleis mums dirbti su mūsų karių laidojimo vietomis, kodėl mes turime rūpintis, kaip jūs ten atliekate savo darbus <...> Lietuvos pusė visa tai puikiai žinojo", — pažymėjo jis.

  Apskritai, Udalcovas teigiamai vertina ekspediciją "Misija Sibiras" ir išreiškė apgailestavimą, kad susiklostė tokia situacija. Diplomatas pridūrė, kad Rusijoje projekto dalyviai visuomet buvo palaikomi ir jiems buvo suteikiama pagalba, ko, deja, negalima pasakyti apie požiūrį į rusus Lietuvoje.

  Участники Миссии Сибирь встретелись с Далей Грибаускайте
  Dalia Grybauskaitė su ekspedicijos "Misija Sibiras" dalyviais

  "Mūsų vietos valdžios institucijos visada teikė pagalbą ir prisidėjo prie jų darbo. Tai visiškai nepalyginama su tuo, kas čia vyksta. Blogai, kad mūsų partneriai to nesuprato. Ši aklavietė buvo sukurta Lietuvos politikų, tai jų sąžinės reikalas", — apibendrino Udalcovas.

  "Misija Sibiras"

  "Misija Sibiras" — tai projektas, kurio pagrindinis tikslas — sutvarkyti ištremtų lietuvių kapines Sibire. Kasmetinės ekspedicijos į Rusiją prasidėjo 2006 metais.

  Ekspedicijos dalyviai vyks į Kazachstaną, kur buvo ištremta apie 50 tūkstančių lietuvių. Taip įvyko, nes Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad nustojo "Misijos Sibiras 2018" dalyviams išduoti vizas, kol Lietuvos valdžios institucijos neleis Rusijai tęsti Lietuvos teritorijoje rūpintis Raudonosios armijos karių kapais.

  Anksčiau Lietuva parengė naują "Užsienio šalims reikšmingo nekilnojamojo kultūros paveldo tvarkymo taisyklių" redakciją, dėl kurios visi remonto ir  atkūrimo darbai Tarybų karių kapuose buvo sustabdyti.

  Rusijos ambasada ​​Lietuvoje pabrėžė, kad "patriotinį jaunų lietuvių polėkį lydi plati propagandos kampanija Lietuvoje, kuri turi akivaizdų kaltinamąjį kontekstą šiandienos Rusijos atžvilgiu".

  Temos:
  "Misija Sibiras" (21)

  Dar šia tema

  Rusija daugiau neišduoda vizų lietuviams pagal projektą "Misija Sibiras"
  Tegai:
  paminklai, Maskva, Lietuva, Rusija, Misija Sibiras, Aleksandras Udalcovas

  Svarbiausios temos