07:06 2019 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Vilniaus senamiestis, archyvinė nuotrauka

  Sostinėje žymimos lauko kavinių ribos

  © Depositphotos/ InnaFelker
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  5 0 0

  Savivaldybė vis dažniau sulaukia pėsčiųjų, o ypač tėvelių su vaikiškais vežimėliais pastabų, jog per plačiai išstatyti lauko kavinių baldai trukdo judėti ir taip siaurais Senamiesčio  šaligatviais

  VILNIUS, liepos 5 — Sputnik. Sostinės savivaldybė ėmėsi eksperimento ir sužymėjo lauko kavinių ribas, rašoma savivaldybės pranešime.

  Įėjimas į Cat cafe Vilniuje.
  © Sputnik / Алиса Бабицкая

  Savivaldybė vis dažniau sulaukia pėsčiųjų, o ypač tėvelių su vaikiškais vežimėliais pastabų, jog per plačiai išstatyti lauko kavinių baldai trukdo judėti ir taip siaurais Senamiesčio  šaligatviais. Žymėdamas kavinių ribas Vilnius seka  tokiais miestais kaip Diuseldorfas (Vokietijoje) ir kt., kur lauko kavinių žymėjimas yra pasiteisinęs ir puikiai veikia. Kol kas kavinių  ribos žymimos paprastomis priemonėmis – juodomis juostomis.

  Pasitaiko, kad lauko kavinės staliukus stato su savivaldybe nesuderintose vietose arba kavinių lankytojai per plačiai susėda, nebepalikdami erdvės saugiai praeiti.

  Idėja ženklinti suderintas lauko  kavinių ribas kilo norint padėti visiems draugiškai gyventi ir tapti atviriausiu, demokratiškiausiu civilizuotomis priemonėmis naujas tendencijas rodančiu miestu. Ir kavinių darbuotojams bus lengviau suprasti, kur lauko kavinių ribos, taip išvengiant galimų pažeidimų. Juostelės, žyminčios kavinių ribas, taip pat padės pėstiesiems, kuriems  kaskart kildavo klausimų, ar nepiktnaudžiaujama.

  Pastebėję nesilaikančius kavinių ribų,  miestiečiai  kviečiami draugiškai paaiškinti dar negirdėjusiems  apie naujovę, taip pat  galima kreiptis į savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių el.paštu viesoji.tvarka@vilnius.lt arba tel. (8 5) 219 7948. Tikimasi, kad naujasis  žymėjimas skatins draugiškumą, mažės pažeidimų, kurie kavinėms kainuoja iki 80 eurų.

  Tegai:
  Senamiestis

  Svarbiausios temos