08:46 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  114

  Kaip pabrėžta Minske, vienintelė upės seklumos priežastis yra nepakankamas kritulių kiekis pirmąjį šių metų pusmetį

  VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Vandens lygio sumažėjimas Vilijos upėje (lietuviškas pavadinimas — Neris) Baltarusijoje yra natūralių svyravimų ribose ir nėra kritiškas, praneša agentūra "Belta" su nuoroda į Centrinio mokslinių tyrimų instituto integruoto vandens išteklių panaudojimo stebėsenos skyriaus ir valstybinio vandens kadastro vedėją Vladimirą Kornejevą.

  Sekli Neris Vilniuje
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Kaip pažymėjo Kornejevas, Belhydromet nuolat stebi vandens lygį Neryje. Išsamesnė informacija apie žemutinę upės dalį renkama hidrologiniame punkte prie Michališkių gyvenvietės. Jis yra maždaug 37 km atstumu nuo Lietuvos sienos.

  Pasak Baltarusijos eksperto, šių metų duomenų analizė parodė "žymų vandens lygio sumažėjimą", palyginti su praėjusiais metais, tačiau tai yra dėl labai mažo kritulių kiekio. Tokia situacija kartojasi ne dažniau kaip kartą per 33 metus.

  Vilniuje nustatyta nuotekų Neries upėje kilmė >>

  Tuo tarpu Neries vandens naudojimas Višliko toks pat ir negalėjo reikšmingai paveikti vandens lygio upėje. Kaip pabrėžė Kornejevas, pagrindinė seklumo priežastis yra nedidelis kritulių kiekis per pirmąjį pusmetį. Kai tik padidės kritulių kiekis, padėtis gerokai pagerės.

  Kaip pranešė Sputnik Lietuva, šią savaitę Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika išsiuntė Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministerijai laišką, kuriame klausia, ar kaimyninėje šalyje buvo vykdoma veikla, galėjusi paveikti vandens lygio sumažėjimą sausros metu.

  Dar šia tema

  Dviejose Lietuvos savivaldybėse prasidėjo stichinė sausra
  Tegai:
  krituliai, upė, Minskas

  Svarbiausios temos