03:01 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Kapitono Romaldo Adomavičiaus laivas kurėnas

  Rastas kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus kūnas

  © Photo: Facebook / Kuršių Nerijos Nacionalinis Parkas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  16 0 0

  Kuršių mariose antradienį nuskendusio Jūrų muziejui priklausančio laivo kurėno kapitono kuną pasieniečiai atrado šeštadienio vakarą, kūną atpažino kapitono artimieji

  VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Kurėno kapitono Romaldo Adomavičiaus kūnas rastas netoli Šturmų kaimo, LRT sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Klaipėdos pajėgų valdymo skyriaus viršininkas Vaidas Masiliauskas.

  Anksčiau buvo pranešama, kad Kuršių mariose, tarp Ventės ir Nidos, antradienį nuskendo Jūrų muziejui priklausantis laivas kurėnas. Du žmonės buvo išgelbėti, o laivo kapitonas dingo bangose.

  Šeštadienio vakarą, tęsiant kapitono paieškas, pasieniečiai pranešė, kad rastas jo kūnas.

  Kaip teigė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Klaipėdos pajėgų valdymo skyriaus viršininkas Vaidas Masiliauskas, šeštadienio vakare gauta informacija apie netoli Ventės rastą Adomavičiaus kūną.

  "Ugniagesiai gelbėtojai visas dienas vykdė paiešką. Šiandien nuo pat ryto su valtimi plaukiojo. Prisijungę buvo ir pasieniečiai. Jie plaukdami netoli Ventės tą kūną rado ir iškėlė į krantą", – sakė Masiliauskas.

  Vėliau kūną atpažino kapitono artimieji.

  Pats laivas buvo aptiktas liepos 5 dieną apvirtęs ant seklumos vidury marių, už 5 kilometrų nuo Ventės pakrantės. Du žmones iš nuskendusio laivo pavyko išgelbėti. Abu išgyvenusieji dėvėjo gelbėjimosi liemenes, o Adomavičius jos apsivilkęs nebuvo.

  Kurėno kapitonas, Laivybos istorijos skyriaus vyriausiasis muziejininkas — istorikas Adomavičius prieš beveik du dešimtmečus pats pastatė šį laivą, tai plaukiojantis Jūrų muziejaus eksponatas. Nelaimės dieną kurėnas plaukė į planuojamas Nacionalinės ekspedicijos sutiktuves. 

  Dar šia tema

  Kuršių mariose nuskendusio kurėno kapitonas negalėjo išgyventi
  Tegai:
  Lietuvos jūrų muziejus, Kuršių marios

  Svarbiausios temos