00:21 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Dauguma pranešimų buvo susiję su galimais smurtiniais veiksmais

  VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Valstybinė vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos tarnyba per metus gavo 28,5 tūkst. pranešimų apie tariamus pažeidimus.

  12249 atvejais buvo nustatyta pirmoji grėsmė vaikui, 1780 atvejais - aukščiausiu lygiu. 13 429 atvejais nebuvo nustatyta grėsmė.

  Daugiausia pranešimų gauta dėl galimų nesmurtinių vaiko teisių pažeidimų, dažniausias informacijos šaltinis – policija.

  Tarnybos teritorinio padalinio specialistas, gavęs pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą, pradeda nagrinėti bylą ne vėliau kaip per tris dienas nuo pranešimo gavimo.

  "Jeigu pranešimas gautas dėl galimo smurto prieš vaiką naudojimo, galimai kilusį pavojų vaiko saugumui, sveikatai, gyvybei ar vaiko buvimą jam nesaugioje aplinkoje, visus veiksmus atlieka pranešimo gavimo dieną, tačiau ne vėliau kaip per 6 val. nuo pranešimo gavimo", — rašoma pranešime.

  Per pastaruosius metus mobilioji komanda suteikė pagalbą 891 šeimai.

  Pavasarį Seimas papildė vaiko teisių apsaugos ir natūralios teisės augti biologinėje šeimoje principų sąrašą, jeigu tai neprieštarauja vaiko interesams. Remiantis pakeitimais, vaikų ir tėvų atskyrimas nuo jų valios yra galimas tik kaip paskutinė išeitis, kai yra reali grėsmė vaiko fizinei ir psichinei saugai, sveikatai ar gyvenimui, ir nėra kito būdo jį apsaugoti.

  Parlamente taip pat buvo nustatyta, kad žala sveikatai, atsiradusi dėl fizinio, seksualinio ar psichologinio smurto, yra laikoma reikšminga, arba kai vaikas liudija tokį smurtą, kuris sukelia vaiko psichikos ar fizinės būklės sutrikimus.

  Nepilnamečių justicijos įstatymo kritika

  Praėjusių metų lapkritį Seime buvo įregistruoti įstatymo pakeitimai, kuri draudžia globos tarnyboms paimti vaiką iš šeimos be realios grėsmės jo gyvenimui ir sveikatai.

  Vilniuje įvyko mitingas dėl nepagrįsto vaikų atėmimo iš šeimos. Apie keturi tūkstančiai žmonių atvyko į protestą. Organizatoriai pareikalavo pakeisti įstatymą, kad būtų apsaugotos vaiko teisės, o tai reiškia, kad smurtas prieš vaikus laikomas "tyčiniu fiziniu veiksmu prieš vaiką, taip pat fizinei bausmei, jei vaikas buvo sužeistas ar jo gyvybei gresia pavojus, sveikatai ar normaliam vystymuisi".

  Dar šia tema

  Lietuvoje tėvystės atostogos taps privalomos
  Tegai:
  vaikai, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, Lietuva

  Svarbiausios temos