07:45 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Rinkimai Lietuvoje, archyvinė nuorauka

  Pagal rinkimų kokybę Lietuva aplenkė Jungtinę Karalystę ir JAV, rodo tyrimas

  © Sputnik / Алексей Стефанов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  12 0 0

  Harvardo ir Sidnėjaus universitetų mokslininkai paskelbė tyrimo, skirto rinkimų vykdymo kokybės įvertinimui, ataskaitą

  VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Lietuva patenka tarp 25 pasaulio valstybių, kur rinkimų kokybė yra aukšta arba labai aukšta, rodo tyrimas.

  Harvardo ir Sidnėjaus universitetų mokslininkai paskelbė tyrimo, skirto rinkimų vykdymo kokybės įvertinimui 167 pasaulio šalyse, ataskaitą.

  Pagal surinktą bendrą balų sumą, Lietuva užėmė 11 vietą pasaulyje, surinkusi 78 balus.

  "Tai aukšto rinkimų demokratijos lygio pripažinimas ir šalies įvertinimas", — teigiama Vyriausiosios rinkimų komisijos pranešime.

  Iš kaimyninių Baltijos šalių Lietuvą aplenkė tik Estija (8 vieta). Lenkija įvertinta 22 vieta, Latvija – 26.

  Lietuva ženkliai lenkia ne tik demokratines Europos šalis, pavyzdžiui, Airiją (73), Belgiją (71), Prancūziją (75), Portugaliją (75), bet ir tokias senosios demokratijos šalis kaip Jungtinės Amerikos Valstijas (61), Jungtinė Karalystė (66) ar Kanada (75).

  Septintajai mokslininkų ataskaitai parengti buvo pasitelktas 3 861 ekspertas ir surinkti bei išanalizuoti duomenys apie įvykusius 337 nacionalinius rinkimus.

  Rinkimų kokybę vertino Harvardo ir Sidnėjaus universitetų mokslininkai, iš viso pasitelktas 3861 ekspertas, surinkti bei išanalizuoti duomenys apie įvykusius 337 nacionalinius rinkimus 167 valstybėse.

  Visos šalys vertintos balais nuo vieno iki 100 vienuolikoje grupių: rinkimų įstatymai, rinkimų procedūros, rinkimų apygardų sudarymas, rinkėjų registracija, partijų (kandidatų) registracija, rinkimų nušvietimas žiniasklaidoje, politinių kampanijų finansavimas, balsavimo procedūros, balsų ir rinkimų rezultatų skaičiavimas, rinkimus administruojančios institucijos.

  Dar šia tema

  "Prašau, nesikišk į rinkimus": Trampas pajuokavo susitikęs su Putinu
  Tegai:
  JAV, Jungtinė Karalystė, Lietuva

  Svarbiausios temos