18:42 2019 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Litgrid dispečerinė, archyvinė nuotrauka

  "Litgrid" ir "PSE" nusprendė likviduoti "LitPol Link"

  © Photo: Litgrid
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  18 0 0

  Šiuo metu bendrovės įgyvendina jūrinės jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos "Harmony Link" projektą

  VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Lenkijos ir Lietuvos perdavimo sistemos operatoriai "PSE" ir "Litgrid" nusprendė likviduoti dukterinę bendrovę "LitPol Link", kuri pastatė pirmąją Lenkijos-Lietuvos jungtį.  Apie tai praneša "Litgrid" spaudos tarnyba.

  Bendrovė "LitPol Link" buvo įsteigta 2008 metais, o "PSE" ir "Litgrid" buvo vieninteliai jos akcininkai.  Kiekviena akcininkė turėjo po 50 % akcijų.

  "Kadangi "LitPol Link" bendrovė sėkmingai atliko savo misiją ir "LitPol Link" oro linijos statybos projektas 2015 m. buvo užbaigtas, 2016 m. rugsėjo 28 d. "Litgrid" ir "PSE" <...> priėmė sprendimą dėl Bendrovės veiklos sustabdymo, tol kol paaiškės tolimesni planai vykdant sinchronizacijos projektą", — teigiama pranešime.

  Sprendimas dėl likvidacijos buvo priimtas birželio 20 dieną.

  Šiuo metu "PSE" ir "Litgrid" įgyvendina jūrinės jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos "Harmony Link" projektą.

  "Ši jungtis - vienas iš Baltijos valstybių elektros energijos sistemos sinchronizavimui su žemyninės Europos sistema būtinų elementų",  — teigiama pranešime.

  Įvertinę statant jungtį „LitPol Link“ įgytą patirtį bei teisinį reguliavimą, "Litgrid" ir "PSE" nusprendė, kad tiesioginis jų bendradarbiavimas būtų naudingesnis ekonomiškai ir laiko atžvilgiu,  o pats procesas – skaidresnis, pažymėjo bendrovėje.

  Išėjimas iš Brell

  Baltijos šalys nori pasitraukti iš energetikos žiedo BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija). Jos ketina sinchronizuoti savo šalių energetines sistemas su Europos šalimis per du energijos tinklus Lenkijoje.

  Rusija aktyviai ruošiasi išeiti iš Baltijos šalių energetikos žiedo, kad būtų užtikrintas Kaliningrado srities saugumas. Anksčiau buvo pranešta, kad regiono energijos tiekimą suteiks trys dujų Šiluminės elektrinės (Pregolskaja, Majakovskaja, Talachovskaja) ir anglies iš pajūrio šiluminės elektrinės. Jų bendra galia bus apie 1 gigavatas.

  Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas teigė, kad Maskva yra suinteresuota tiekti elektros energiją Baltijos šalims net ir pasitraukus iš BRELL.

  Kai kurie ekspertai mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šalyje bus tiekiama energija tik iš Lenkijos ir "NordBalt" maitinimo jungčių, kurių darbas nuolat sutrinka. Taip pat buvo pabrėžta, kad sinchronizavimas gali padidinti elektros energijos tarifus vartotojams, o pats projektas neužtikrina saugumo.

  Dar šia tema

  Astravo AE — Lietuvos patriotų baimių šaltinis
  "Uždirba pinigus kaip tik gali": Lietuvoje energetikai apeina politiką
  "Litgrid" įsigis baterijų energijos kaupimo sistemą, kad pasiruoštų BRELL
  Tegai:
  LitPol Link, Litgrid

  Svarbiausios temos