08:04 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Profsąjungų rūmų pastatas, arhyvinė nuotrauka

  Nacionalinė koncertų salė sulaukė daugiau kaip 260 architektūrinių idėjų

  © Photo: Vilnius
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Planuojama, kad nauja Nacionalinė koncertų salė bus pastatyta 2023 metais, kai Vilnius švęs 700-ąjį gimtadienį

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Jau daugiau kaip 260 architektūrinių idėjų iš viso pasaulio sulaukė sostinės savivaldybė, paskelbusi tarptautinį Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno konkursą, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  Iki liepos 2 dienos sulaukta rekordinio skaičiaus architektų darbų per visą tokių konkursų istoriją. Idėjos plaukė iš JAV, Pietų Afrikos, Kinijos, Indijos, Ispanijos, Libijos, Ukrainos ir kitų šalių. Tai pirmas toks konkursas Baltijos šalių regione, organizuojamas drauge su Tarptautine architektų sąjunga.

  Tokio masto konkursas organizuojamas laikantis griežtų tarptautinių standartų, todėl visos gautos idėjos bus paskelbtos tuomet, kai darbus įvertins tarptautinė vertinimo komisija, vadovaujama garsaus architekto, Oslo Architektūros mokyklos rektoriaus Ole Gustavsen.

  Visi konkursiniai darbai šį rudenį bus eksponuojami sostinės "T-Parke", kur pasižvalgyti ir įvertinti idėjas galės visi vilniečiai. Konkurso nugalėtojas taip pat bus paskelbtas rudenį.

  Pasibaigus idėjų pristatymo visuomenei etapui, bus pradėtas rengti Koncertų salės techninis projektas ir skelbiamas rangos darbų konkursas.

  Pagal sostinės savivaldybės parengtas architektūrinės idėjos konkurso sąlygas, naujajame pastate bus iki 1,7 tūkst. vietų didžioji ir 500 vietų mažoji salės, erdvės barams, erdvus vestibiulis su vaizdu į įspūdingą miesto panoramą ir patalpos įvairiai kitai kultūrinei veiklai.

  Numatomas koncertų salės projektavimo paslaugų ir statybos darbų biudžetas siekia 52 mln. eurų. Į šią sumą įtrauktos visos su objekto projektavimu, statyba ir įrengimu bei sklypo tvarkymu susijusios išlaidos.

  Ant Tauro kalno stūksantis, prieš 56 metus statytas buvusių Profsąjungų rūmų pastatas bus nugriautas, o viduje esantys vertingi vitražai išsaugoti ir perduoti Nacionaliniam dailės muziejui.

  Savivaldybė sutvarkys Koncertų salės prieigas, taip pat greta esančią Liuteronų sodų teritoriją – Vilniaus evangelikų senųjų kapinių kompleksą. Bendra aplinkos sutvarkymo projektų vertė, kartu su ES parama, sieka apie 14 mln. eurų.

  2021 metais prasidės kelis metus truksiančios pastato statybos. Planuojama, kad 2023 metais, švenčiant 700-ąjį Vilniaus gimtadienį, nuo Taurakalnio į miestą žvelgs nauja Nacionalinė koncertų salė.

  Dar šia tema

  Sostinės savivaldybė turės nugriauti pastatą "vaiduoklį", keliantį pavojų žmonių gyvybei
  Konservatorius reikalauja nugriauti sovietinį Vilniaus oro uosto terminalą
  Rygos meras sukritikavo iniciatyvą nugriauti paminklą išlaisvintojams
  Tegai:
  Vilnius

  Svarbiausios temos