18:47 2019 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Lietuvos karys, archyvinė nuotrayka

  Lietuva išsiuntė į Iraką septynis karius ryšininkus

  © Photo: facebook / Lietuvos kariuomenė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Į pusmečio trukmės budėjimą kariai vyksta NATO ryšių bataliono, priskirto Aljanso Greitojo reagavimo pajėgoms, sudėtyje

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Lietuva sekmadienį išsiuntė septynis karius ryšininkus į Iraką, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime spaudai.

  "Liepos 7 dieną į Iraką pusmečio budėjimui išvyksta septyni Lietuvos kariuomenės Ryšių ir informacinių sistemų bataliono Perdislokuojamojo ryšių ir informacinių sistemų modulio (PRISM) kariai", — praneša Lietuvos kariuomenė.

  Pranešama, kad į budėjimą kariai vyksta NATO ryšių bataliono sudėtyje, kuris šiuo metu budi NATO Greitojo reagavimo pajėgose.

  Lietuvos kariai vykdys užduotis NATO vadovaujamos tarptautinės operacijos Irake pajėgų sudėtyje. Ši nekovinė operacija yra skirta apmokyti šalies saugumo pajėgas ir vykdyti patariamąją veiklą.

  Seimas yra priėmęs nutarimą, leidžiantį Lietuvos karius išsiųsti į NATO tarptautines karines operacijas. Per pastaruosius keletą metų panašios sudėties PRISM karių grupė į tarptautinę operaciją Afganistane vyko penkis karus, taip pat keturias rotacijas PRISM kariai yra tarnavę NATO oro erdvės gynybos misijoje "Aktyvi užtvara" ir kartą — NATO taikos palaikymo pajėgų misijoje KFOR Kosove.

  Lietuvos kariai dalyvavimą NATO vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje Irake pradėjo nuo 2019 metų sausio mėnesio, kai Lietuva išsiuntė į šią operaciją du karius, kurie šiuo metu tarnauja Bagdade esančiame operacijos štabe.

  Šiuo metu Lietuva dalyvauja 11-oje tarptautinių operacijų ir yra dislokavusi daugiau nei 140 karių trijuose žemynuose: Europoje — Ukrainoje; Azijoje — Afganistane, Irake, Turkijoje; Afrikoje — Malyje ir Centrinės Afrikos Respublikoje.

  Dar šia tema

  Politologas: JAV nori sustiprinti savo karo pramonės kompleksą, naudodamosi NATO šalimis
  Politologas: Baltijos šalių valdžios neturi galimybės nubausti NATO karius
  "The National Interest" pasakojo, kodėl NATO turėtų bijoti S-400
  Tegai:
  Irakas, Lietuva

  Svarbiausios temos