18:20 2019 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Gitanas nausėda, archyvinė nuotrauka

  Etiketo specialistas nesuprato Nausėdos inauguracijos aprangos kodo

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas / Dz.Barysaite
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  56 0 0

  Etiketo specialistas Giedrius Drukteinis, gavęs kvietimą į Nausėdos inauguracijos vakarą, nesuprato, kaip gi reikia apsirengti, nes nurodytas aprangos kodas neatitiko jokio specialistų supratimo

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Liepos 12 dieną Gitanas Nausėda bus inauguruotas prezidentu. Likus vos kelioms dienoms iki prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos, žurnalistas, etiketo specialistas Giedrius Drukteinis Facebook paskyroje susimąstė, ką gi reiškia aprangos kodas "vakarinis-šventinis".

  "Ponų dilemos — kvietime į naujojo Prezidento inauguracijos vakarą nurodytas aprangos kodas "vakarinė-šventinė", o tai privertė suraukti antakius klausiant savęs "kas čia per žvėris?". Nežinau tokio kodo, o tai reiškia, kad Lietuvoj niekas to nežino", — rašo Drukteinis.

  Anot etiketo specialisto, toks aprangos kodo pavadinimas išties rimtas iššūkis, norintiems atrodyti tinkamai, todėl jis nusprendė pasiaiškinti, ką reiškia toks nurodytas aprangos kodo tipas ir ką reikėtų rengtis.

  Jis teigia, kad, siekdamas išsiaiškinti, atliko tikrą žurnalistinį tyrimą. Iš pradžių pasikalbėjo su specialistu, tačiau susiginčijo su juo.

  "Susiginčijo, nes aš linkau prie "cocktail", o jis — "black tie", tada pabandėme išversti tą terminą atgal į anglų kalbą, gavosi "semi-formal", kas tokiomis progomis niekaip nedera! Tada nusižeminau ir pažiūrėjau internete ir apstulbau nuo lietuviško "specialist" briedo srauto ir klaidų ("cocktail", ane?) — nieko neradau, tik laiką sugaišau (geriausias tekstas šia tema — mano paties "Kam buvo išrasti aprangos kodai?")", — piktinasi Drukteinis.

  Visgi jis sugebėjo atrasti atsakymą, tačiau teko skambinti į Prezidentūrą ir klausti, kokia apranga tinkama prezidento inauguracijos šventei.

  "Galiausiai visiškai nusižeminau ir paskambinau į pačią Prezidentūrą, kur išgirdau, kad tokia formuluotė yra bandymas nusakyti kažką tarp "black tie optional" bei "cocktail attire", "taigi, tinka visi kostiumai ir bleizeriai, o moterų sijonai — 2 cm aukščiau ar žemiau kelių", — išsiaiškino Drukteinis.

  Nausėdos inauguracija vyks liepos 12 dieną. Į renginį kviečiami lietuviai iš viso pasaulio. Pasak Inauguracijos komisijos pirmininkės Algės Budrytės, tautinių mažumų atstovams nebus atskirų kvietimų, nes kviečiamas kiekvienas, nepaisant tautybės.

  Be to, ji pabrėžė, jog nuspręsta nekviesti aukščiausių šalių lyderių, nes Nausėda nori daugiau laiko skirti paprastiems žmonėms.

  Nausėdos inauguracija pradės 10:00 valandą, apsilankant prie Lietuvos tautinio atgimimo patriarcho Jono Basanavičiaus paminklo, kuris yra įrengtas aikštėje priešais Lietuvos nacionalinę filharmoniją. Pasak Budrytės, Nausėdos inauguracijai skirtas 60 tūkst. eurų biudžetas.

  Lietuvos Prezidento inauguracija vyksta nuo 1919 metų, kai Antanas Smetona buvo paskirtas šalies vadovu.

  Dar šia tema

  Vyriausybė nustatė, kokią rentą mokės Grybauskaitei
  Dešimtmetis valdžioje: Lietuvoje vyko "atsisveikinimo" su Grybauskaite koncertas
  Tegai:
  inauguracija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos