08:59 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Konstitucinis teismas, archyvinė nuotrauka

  Numatoma reglamentuoti piliečių kreipimosi į Konstitucinį Teismą tvarką

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Pagal priimtus pakeitimus, asmuo turės teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą, jeigu jo atžvilgiu priimtas sprendimas pažeidė šio asmens konstitucines teises ar laisves

  VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Seimas po svarstymo pritarė Konstitucinio Teismo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisoms, kuriomis siekiama įtvirtinti piliečių kreipimosi į Konstitucinį Teismą tvarką.

  Pagal priimtus pakeitimus, asmuo turės teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl įstatymo ar kito Seimo akto, Respublikos Prezidento ar Vyriausybės akto, jeigu jų pagrindu priimtas sprendimas pažeidė šio asmens konstitucines teises ar laisves. Šią galimybę asmuo turės tik pasinaudojęs visomis teisinės gynybos priemonėmis.

  Pagal svarstomus pakeitimus numatoma, kad individualus konstitucinis skundas šiam teismui turės būti pateiktas per 4 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.

  Svarstomos pataisos išimtinais atvejais, kai dėl teismo sprendimo vykdymo būtų neatitaisomai pažeistos pareiškėjo konstitucinės teisės ar laisvės arba kai tai būtina dėl viešojo intereso, Konstituciniam Teismui leistų sustabdyti teismo sprendimo vykdymą.

  Jeigu dėl asmens kreipimosi Konstitucinis Teismas priims sprendimą, kad Lietuvos Respublikos įstatymas arba kitas Seimo aktas prieštarauja Konstitucijai, tokiu atveju bus pagrindas įstatymo nustatyta tvarka atnaujinti procesą dėl pažeistų to asmens konstitucinių teisių ar laisvių įgyvendinimo.

  Po svarstymo už teisės aktų pakeitimus balsavo 65 Seimo nariai, prieš — 1, susilaikė 29 parlamentarai.

  Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

  Seimas šioje pavasario sesijoje priėmė Konstitucijos pataisas, suteikiančias teisę nuo rugsėjo 1 dienos kiekvienam asmeniui tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą.

  Iki šiol Konstitucijoje nustatyta, kad į Konstitucinį Teismą gali kreiptis tik Seimas, Seimo narių grupė, prezidentas, Vyriausybė ir teismai. Kasmet gaunama apie 30 tokių prašymų.

  Dar šia tema

  Seime prisiekė keturi nauji parlamentarai
  Švedijos teismas atmetė Lietuvos skundą "Gazpromo" naudai
  Tegai:
  Konstitucinis Teismas

  Svarbiausios temos