09:24 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Kontrabandinės cigaretės, archyvinė nuotrauka

  Sulaikytas vilnietis, gabenęs 2 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių

  © Photo : pasienis.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Mašinos bagažinėje VSAT pareigūnai rado keturias dėžes, suvyniotas į polietileną, jose buvo 2 tūkst. pakelių cigarečių "Minsk Capital QS" su Baltarusijos banderolėmis

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Padvarionių užkardos pasieniečiams įkliuvo automobilio "Volvo" bagažinėje kontrabandinius rūkalus vežęs vilnietis, rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime.

  Trečiadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardos pareigūnai Šalčininkų rajone, Žaltūnų kaimo prieigose, kelyje Žaltūnai - Girdijauskai, sustabdė ir patikrino automobilį "Volvo". Šalčininkų kryptimi jį vairavo 32 metų Vilniaus gyventojas.

  Mašinos bagažinėje VSAT pareigūnai rado keturias dėžes, suvyniotas į polietileną. Jose buvo 2 tūkst. pakelių cigarečių "Minsk Capital QS" su Baltarusijos banderolėmis.

  Už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką vairuotojui Padvarionių užkardos pasieniečiai pradėjo administracinės bylos teiseną. Jam gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Taip pat gali būti konfiskuotas 1997 metų laidos automobilis "Volvo".

  VSAT pareigūnai vilnietį apklausė, įteikė šaukimą atvykti į Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmus ir paleido.

  Vokiečių aviganiai padėjo pasieniečiams sugauti kontrabandininką >>

  Cigaretės ir automobilis saugomi Padvarionių pasienio užkardoje.

  Dėl cigarečių kontrabandos Lietuva kasmet praranda mažiausiai po 50 mln. eurų.

  Pasieniečiai skaičiuoja, kad ruožuose, kur įdiegtos modernios stebėjimo sistemos, bandymų gabenti rūkalus pasitaiko vos vienas kitas per metus. Tačiau iki šiol sienų ruožuose su Baltarusija ir Kaliningrado sritimi tokios sistemos rengiamos daugiausia tik už ES fondų lėšas, todėl kol kas jos dengia tik kiek daugiau nei pusę iš 1376 km išorinių ES sienų.

  Dar šia tema

  Kaip Lietuvos muitininkai mikroautobusą su kontrabanda vaikėsi
  Rusijos pilietis buvo sulaikytas su kontrabanda Kybartuose
  Kybartuose sulaikyta beveik 100 tūkst. eurų vertės kontrabanda iš Kaliningrado
  Tegai:
  Baltarusija, cigaretės, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos