23:42 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Pasak naujų nuostatų iniciatorių, tai paskatins darbdavių socialinę atsakomybę ir sustiprins darbuotojo derybinę galią

  VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Seimas priėmė Darbo kodekso pataisas, kuriomis nutarta darbdavius įpareigoti darbo skelbimuose nurodyti siūlomą darbo užmokestį, rašoma Seimo pranešime.

  Pagal priimtus pakeitimus, darbdavys, skelbdamas darbo skelbimą, privalės nurodyti informaciją apie siūlomo bazinio darbo užmokesčio (valandinio atlygio arba mėnesinės algos ar pareiginės algos pastoviosios dalies) dydį ir (arba) dydžio intervalą.

  Pasak naujų nuostatų iniciatorių, tai paskatins darbdavių socialinę atsakomybę ir sustiprins darbuotojo derybinę galią.

  "Tyrimai rodo, kad daug darbuotojų iš karto, nesiderėdami, priima pirmą darbdavio pasiūlymą ir visai nesidera dėl atlyginimo", — teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

  Personalo konsultacijų bendrovės "Korn Ferry Hay Group" tyrimo duomenimis, nepaisant to, kad šiuo metu JAV, kaip ir Lietuvoje, darbo rinkos sąlygos yra palankesnės darbuotojui, 64 proc. žmonių teigia, kad prieš pradėdami dirbti, jie iš karto sutiko su siūloma alga. 

  Kaip tvirtina pasiūlymo rengėjai, tikėtina, kad jei žmogus prieš ateidamas į pirmą darbo pokalbį turės daugiau informacijos, jis bus geriau pasirengęs deryboms.

  Pagal naująjį Darbo kodeksą, daroma prielaida, kad minimalus darbo užmokestis gali būti mokamas tik už nekvalifikuotą darbą.

  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
  © Sputnik /
  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse

  Dar šia tema

  LB prognozuoja spartų darbo užmokesčio augimą
  Lietuvoje laisvų darbo vietų skaičius mažesnis nei ES vidurkis
  Nuo kitų metų didės viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokestis
  Tegai:
  darbuotojai, darbdaviai

  Svarbiausios temos