08:49 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Sausra, archyvinė nuotrauka

  Iš Lietuvos pasitraukė stichinė sausra

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Liepos pradžioje orai buvo lietingi, tad sausros laikotarpis baigėsi

  VILNIUS, 12 liepos — Sputnik. Lietuvoje stichinė sausra pasitraukė iš visų šalies rajonų, kuriuose buvo fiksuota, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

  Per laikotarpį nuo birželio 16 iki liepos 9 dienos stichinė sausra buvo fiksuota trijose Lietuvos savivaldybėse: Varėnos, Elektrėnų ir Trakų rajono savivaldybių teritorijose. Dar dviejose savivaldybėse — Birštono ir Švenčionių r. sav. — sausas periodas buvo pasiekęs pavojingo meteorologinio reiškinio — sausringo laikotarpio — rodiklius.

  Pažymima, kad prie sausros pasitraukimo prisidėjo lietingesnis oras liepos pradžioje.

  Daugelyje šalies rajonų taip pat buvo labai sausa, tačiau nei pavojingos, nei stichinės sausros rodikliai pasiekti nebuvo. Nepaisant to, nuostoliai žemės ūkiui ir kitiems sektoriams šiais metais yra ir bus išties dideli, net palyginti su praėjusiais metais, kai stichinė sausra buvo apėmusi gerokai daugiau, t. y. 24 šalies savivaldybes.

  Anksčiau buvo pranešta, kad sausra jau paveikė pasėlį, tačiau žalą galima bus nustatyti, tik nuėmus derlių. Pasak Žemės ūkio ministerijos, pavasario pasėlių derlius sumažės apie 40 proc.

  Svarbiausios temos