07:02 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  20 eurų, archyvinė nuotrauka

  Rusijos pilietis pasienietį bandė papirkti 20 eurų kyšiu

  © Photo : pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15

  Vilkiko vairuotojas neturėjo privalomojo valdytojų civilinės atsakomybės draudimo

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Vilkiką vairavęs Rusijos pilietis neturėjo transporto priemonės draudimo, todėl nusprendė duoti kyšį Medininkų punkte dirbusiam pasieniečiui, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Ketvirtadienį Medininkų punkte pasienietis tikrino iš Lietuvos į Baltarusiją išvykstančio 54-erių Rusijos piliečio ir jo vairuoto vilkiko "Volvo" dokumentus. Ant vilkiko buvo lenkiški numeriai.

  VSAT pareigūnas nustatė, kad vairuotojas neturi privalomojo valdytojų civilinės atsakomybės draudimo. Pasienietis jį įspėjo, kad tai yra pažeidimas, už kurį Rusijos pilietis bus baudžiamas administracine tvarka. Kartu vairuotojas buvo informuotas, kad draudimą gali įsigyti iš Medininkų punkte esančių draudimo įstaigų.

  Tuomet rusas dokumentus tikrinusiam pasieniečiui pasiūlė "susitarti" ir išsitraukęs 20 eurų ėmė siūlyti kyšį. VSAT pareigūnas užsienietį įspėjo, kad už tokius veiksmus jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Vairuotojas atsakė žinąs apie tai, bet plano papirkti pasienietį ir toliau neatsisakė.

  Tuomet Rusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. VSAT Vilniaus rinktinėje dėl papirkimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Užsieniečiui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

  Be to, už draudimu neapdrausto vilkiko vairavimą VSAT pareigūnai vyrą dar nubaudė administracine 25 eurų bauda. Vilkikas "Volvo" saugomas Medininkų punkte.

  Dar šia tema

  Teismas paleido į laisvę kyšininkavimo byloje įtariamą teisėją
  STT įtaria Rimantą Šidlauską paėmus kyšį iš Rusijos piliečio
  Tegai:
  pasienietis, Rusija

  Svarbiausios temos