16:41 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Šių metų kovą Seimas priėmė įstatymų pataisas, suteikiančias teisę iki gyvos galvos nuteistam asmeniui, atlikusiam ne mažiau kaip 20 metų bausmės, pateikti teismui prašymą peržiūrėti jam paskirtą laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Europos Žmogaus Teisių Teismas išbraukė 16 nuteistų iki gyvos galvos asmenų iš Lietuvos peticijas iš bylų sąrašo, nes, Strasbūro teismo nuomone, pareiškėjai gali veiksmingai siekti savo teisių užtikrinimo ir mūsų šalyje, rašoma Teisingumo ministerijos pranešime.

  Šie pareiškėjai skundėsi, kad Lietuvoje nėra veiksmingos galimybės siekti įkalinimo iki gyvos galvos bausmės sušvelninimo.

  EŽTT palankiai įvertino, kad įkalinimo iki gyvos galvos bausmės sušvelninimo klausimas bus sprendžiamas Lietuvos teismuose užtikrinant veiksmingas procesines garantijas nuteistajam bei galimybę sužinoti priežastis, jei nuteistojo prašymas dėl bausmės sušvelninimo nebūtų patenkintas.

  Vietoj laisvės atėmimo — intensyvi priežiūra ir socialinės reabilitacijos pagalba >>

  EŽTT taip pat atkreipė dėmesį, kad prašymą nuteistieji galės pateikti atlikę 20 metų laisvės atėmimo bausmę, o tai yra trumpesnis nei šio teismo praktikoje įtvirtintas orientacinis 25 metų terminas, po kurio iki gyvos galvos nuteistam asmeniui turi būti užtikrinama galimybė siekti bausmės peržiūros.

  EŽTT pažymėjo, kad įkalinimo iki gyvos galvos bausmės švelninimui esminę reikšmę turinčios aplinkybės, tokios kaip nusikalstamo elgesio rizikos įvertinimas, atliktos bausmės trukmė, nuteistojo elgesys bausmės metu, bausmės tikslai ir atliktos bausmės poveikis nuteistajam, yra pakankamai objektyvios ir leidžia tinkamai įvertinti, ar nuteistasis yra pakankamai pasitaisęs, kad būtų nusipelnęs bausmės sušvelninimo.

  Šių metų kovą Seimas priėmė Baudžiamojo kodekso ir kitų įstatymų pataisas, suteikiančias teisę iki gyvos galvos nuteistam asmeniui, atlikusiam ne mažiau kaip 20 metų bausmės, pateikti teismui prašymą peržiūrėti jam paskirtą laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę. Jeigu teismas, įvertinęs visas bausmės švelninimui esminę reikšmę turinčias aplinkybes, nuspręstų tokį nuteistojo prašymą patenkinti, tuomet laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė  keičiama terminuota laisvės atėmimo bausme nuo 5 iki 10 metų. Jeigu toks nuteistojo prašymas būtų netenkinamas, jis į teismą dėl bausmės peržiūrėjimo pakartotinai galėtų kreiptis po vienų metų. 

  Neseniai Vilniaus apygardos teismas jau yra patenkinęs vieno šios bylos pareiškėjo prašymą pakeisti įkalinimo iki gyvos galvos bausmę terminuota laisvės atėmimo bausme.

  Dar šia tema

  Erdohanas apie mirties bausmės įvedimą: to nori žmonės
  Tegai:
  teismas, bausmė, Seimas

  Svarbiausios temos