00:57 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  121

  Ministerija pateikė istorinius dokumentus apie Vilniaus išvadavimo eigą

  VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Rusijos gynybos ministerija savo tinklalapyje paleido naują multimedinį projektą, kuriame paskelbė įslaptintus dokumentus 75-ųjų Vilniaus išvadavimo nuo nacių metinių proga. Tai patvirtino ministerijos Informacijos ir masinių komunikacijų departamento skyrius.

  Рассекреченные документы об освобождении Вильнюса от немецко-фашистских захватчиков
  Vyriausiojo vado įsakymas Nr. 111

  Tarp dokumentų yra žurnalas, fiksuojantis kovinius veiksmus, 1944 metų liepos 13 dienos Vyriausiojo vado įsakymas Nr. 111, aktai, apdovanojimų sąrašai tų, kurie išlaisvino Vilnių, ir straipsniai spaudoje apie okupantų "naujos tvarkos" siaubą, taip pat nuotraukos, kuriose užfiksuota, kaip panikos apimti bėga naciai.

  Рассекреченные документы об освобождении Вильнюса от немецко-фашистских захватчиков
  Straipsnis

  Be to, pateikiami įrodymai, kaip gyventojai pasitiko Raudonosios armijos karius. Projektas pasakoja, kaip 1944 metų liepos 9 dienos rytą Vermachto vadovybė bandė dislokuoti Lietuvos sostinėje parašiutininkų desantą su 30 bombonešių "Junkers-88".

  Skyriuje paskelbtos specialiai sukurtos komisijos, kuri tyrinėjo liudytojų ataskaitas ir studijavo masines kapavietes "Bazėje" — Paneriuose, kur buvo nužudyti daugiau nei 200 tūkst. žmonių, išvados.

  Kokias kitas medžiagas išslaptino Rusijos gynybos ministerija

  Gynybos ministerija reguliariai savo interneto svetainėje skelbia išslaptintas medžiagas apie Didžiojo Tėvynės karo įvykius.

  Pavyzdžiui, liepos 3 dieną buvo paskelbti dokumentai, skirti 75-osioms Minsko išvadavimo metinėms.

  Pateiktuose dokumentuose pasakojama apie kruopštų pasirengimą Minsko operacijai, kuri leido išlaisvinti Baltarusijos sostinę iki nustatytų terminų, apie unikalių artilerijos užtvarų ir masinių oro smūgių atlikimą prieš svarbiausius įtvirtintus rajonus ir priešų karių pozicijas.

  Tegai:
  fašizmas, Vilnius, Rusija

  Svarbiausios temos