02:38 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Saulės elektrinių įrengimas

  ES skirs Lietuvai papildomų lėšų saulės jėgainėms įrengti

  © Photo: Lietuvos energetikos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Pasak energetikos ministro, tokios finansinės paskatos privers daugumą lietuvių pereiti prie švarios energijos vartojimo

  VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Europos Sąjunga papildomai skirs Lietuvai apie šešis milijonus eurų seniems šildymo katilams pakeisti ir saulės elektrinėms įrengti, informuoja Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

  Senų ir neefektyvių katilų keitimui namų ūkiuose vietoje planuotų 4 mln. eurų bus skirta beveik 7,7 mln. eurų — šios lėšos rezervuotos 2634 gyventojams.

  Tuo tarpu saulės elektrinių įrengimui namų ūkiuose vietoje planuotų 4,5 mln. eurų bus skirta daugiau nei 6,2 mln. eurų — šios lėšos rezervuotos 2656 gyventojams.

  Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pažymėjo, kad šios finansinės paskatos jau artimiausiu metu gana reikšmingai padidins gaminančių vartotojų skaičių Lietuvoje.

  Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) jau informavo žmones, kurie gaus papildomą finansavimą. Finansavimas bus prieinamas visiems pareiškėjams, kurie įvykdė reikalavimus ir teisingai užpildė registracijos formą.

  APVA Klimato kaitos projektų ir registro skyriaus vedėjas Jonas Balkevičius pažymėjo, kad agentūra siekia, jog kuo daugiau gyventojų pasinaudotų finansinio skatinimo priemonėmis ir patys pasigamintų elektros energiją bei prisidėtų prie oro taršos mažinimo.

  APVA iš viso sulaukė 3057 prašymų finansuoti senų katilų keitimą, 2894 — saulės elektrinių įsirengimą, o 1161 paraišką pateikė jau įsirengusieji atsinaujinančius energijos išteklius naudojančius energijos gamybos įrenginius.

  Anksčiau Lietuvos gyventojai sukritikavo saulės elektrinių įrengimo sąlygas. Jie buvo nepatenkinti tuo, kad vis tiek turi mokėti už elektros energiją, nepaisant to, kad gaminasi savo.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos mokslų akademijos Pasaulio ekonomikos ir tarptautinių santykių instituto Europos studijų centro vyresnysis mokslo darbuotojas Vladimiras Olenčenko pažymėjo, kad Respublikos valdžios institucijos gali pažeisti Europos Sąjungoje nustatytą tvarką, nes yra nustatyti elektros energijos gamybos ir naudojimo standartai.

  Dar šia tema

  Lietuvos gyventojams pažadėta 4,5 mln. eurų saulės elektrinėms įrengti
  Kruonio HAE bus įrengta plūduriuojanti saulės jėgainė
  Tegai:
  elektros energija, ES, Lietuva

  Svarbiausios temos