01:49 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Misija Sibiras" (20)
  37

  Nuo 2006 metų plėtojamame projekte per šį laikotarpį lietuvių tremties ir įkalinimo vietas aplankiusios jaunimo ekspedicijos sutvarkė daugiau kaip 150 lietuviškų kapinių

  VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Prezidentūroje susitiko su projekto "Misija Sibiras‘19" komanda, praneša Prezidento komunikacijos grupė.

  Poryt projekto dalyviai išvyksta į Kazachstaną.

  Президент Гитанас Науседа встретился с участниками Миссии Сибирь 2019
  Gitanas Naudėda susitiko su "Misijos Sibiras"19" dalyviais.

  Prezidentas, "Misijos Sibiras‘19" dalyviams perduodamas simbolinę žvakelę, kuri bus uždegta ant lietuvių kapų, pabrėžė, kad šis projektas taip pat atspindi vienos Lietuvos idėją, nes įtraukia pilietišką jaunąją kartą ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.

  Tarp šešiolikos projekto dalyvių yra ir Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenanti lietuvė, pažadėjusi savo patirtimi po ekspedicijos pasidalyti su JAV lietuvių bendruomene.  

  "Misijos Sibiras‘19" dalyviai padėkojo prezidentui už palaikymą ir įteikė savo marškinėlius.

  Президент Гитанас Науседа встретился с участниками Миссии Сибирь 2019
  Gitanas Naudėda susitiko su "Misijos Sibiras"19" dalyviais.

  Nuo 2006 metų plėtojamame projekte per šį laikotarpį lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Rusijoje, Kazachstane ir Tadžikistane aplankiusios jaunimo ekspedicijos sutvarkė daugiau kaip 150 lietuviškų kapinių.

  "Misija Sibiras"

  "Misija Sibiras" — tai projektas, kurio pagrindinis tikslas — sutvarkyti ištremtų lietuvių kapines Sibire. Kasmetinės ekspedicijos į Rusiją prasidėjo 2006 metais.

  Ekspedicijos dalyviai vyks į Kazachstaną, kur buvo ištremta apie 50 tūkstančių lietuvių. Taip įvyko, nes Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad nustojo "Misijos Sibiras 2018" dalyviams išduoti vizas, kol Lietuvos valdžios institucijos neleis Rusijai tęsti Lietuvos teritorijoje rūpintis Raudonosios armijos karių kapais.

  Udalcovas paaiškino atsisakymo išduoti vizas "Misija Sibiras" dalyviams priežastis >>

  Anksčiau Lietuva parengė naują "Užsienio šalims reikšmingo nekilnojamojo kultūros paveldo tvarkymo taisyklių" redakciją, dėl kurios visi remonto ir  atkūrimo darbai Tarybų karių kapuose buvo sustabdyti.

  Rusijos ambasada ​​Lietuvoje pabrėžė, kad "patriotinį jaunų lietuvių polėkį lydi plati propagandos kampanija Lietuvoje, kuri turi akivaizdų kaltinamąjį kontekstą šiandienos Rusijos atžvilgiu".

  Temos:
  "Misija Sibiras" (20)

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidentė susitiko su ekspedicijos "Misija Sibiras" dalyviais
  Ekspedicija "Misija Sibiras" šiais metais vietoj Rusijos keliaus į Kazachstaną
  Grybauskaitė iš Kazachstano grįžusius "Misija Sibiras" dalyvius pakvietė pietų
  Tegai:
  kapinės, ekspedicija

  Svarbiausios temos