18:40 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Baltarusijos ambasados atstovai patikino, kad jokia veikla, dėl kurios Neries vandens lygis galėjo kritiškai sumažėti, Baltarusijoje nebuvo vykdoma

  VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Šiandien aplinkos ministras Kęstutis Mažeika susitiko su Baltarusijos ambasados Lietuvoje atstovais ir aptarė sausros padarinius Neries upei abiejose šalyse, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  "Iki pavojingos ribos nukritęs Neries vandens lygis kelia grėsmę upės ekosistemoms, o jas išsaugoti siekiame ir mes, ir Baltarusija", — susitikime sakė ministras.

  Baltarusijos ambasados Lietuvoje patarėjai Jekaterina Jermilina ir Vadimas Losickis per susitikimą teigė, kad Nerį sausra labai nusekino ir jų šalyje.

  Sekli Neris Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Liepos pradžioje ministras Kęstutis Mažeika kreipėsi į Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministeriją, prašydamas imtis visų būtinų priemonių gamtiniam upės debitui palaikyti.

  Atsakydami į tai, Baltarusijos ambasados Lietuvoje patarėjai patikino, kad jokia veikla, dėl kurios, vyraujant sausringiems orams, Neries vandens lygis galėjo kritiškai sumažėti, Baltarusijoje nebuvo vykdoma.

  Oficialus atsakymas į šį kreipimąsi, pasak Baltarusijos diplomatų, jau yra parengtas, ir jį Lietuva turėtų gauti artimiausiomis dienomis.

  Sausra ir Neries vandens lygis Lietuvoje

  Hidrologinė sausra kaip pavojingas reiškinys buvo paskelbta nacionaliniu mastu liepos pradžioje, nes daugiau nei pusėje šalies vandens matavimo stočių buvo nustatyta lokalaus pobūdžio hidrologinė sausra.

  Neris, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Anksčiau aplinkos ministras Kęstutis Mažeika kreipėsi į Baltarusijos gamtos išteklių ir aplinkos apsaugos ministeriją ir informavo, kad Neries upėje Lietuvos teritorijoje yra susidariusi kritinė padėtis.

  Buvo skelbiama, kad smarkiai žemėjantis vandens lygis kelia grėsmę Neries baseino vandens ekosistemoms, augalijai ir gyvūnijai, taip pat laivybai tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje.

  Baltarusija atsakė, kad vandens lygio sumažėjimas Neries upėje Baltarusijoje yra natūralių svyravimų ribose ir nėra kritiškas.

  Šiuo metu hidrologinė sausra šalyje jau pasibaigė. Tačiau, kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, padėtis rytų Lietuvos upėse, ypač Neryje, vis tiek dar yra prasta — Neryje ties Buivydžiais ir Vilniumi vandens debitas mažesnis už gamtosauginį, o Jonavoje artimas gamtosauginiam.

  Dar šia tema

  Lietuva paprašė, kad Baltarusija padėtų pakelti Neries lygį sausros metu
  Baltarusija po Lietuvos kreipimosi įvardijo Neries seklumos priežastį
  Tegai:
  Baltarusija, Aplinkos ministerija, Neris

  Svarbiausios temos