07:09 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (396)
  54

  Lietuvos Vyriausybė tokią priemonę paaiškino bandymu padėti žmonėms, kurie atsidūrė humanitarinės krizės zonoje

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Lietuvos piliečiai ir jų šeimos nariai, kurie nusprendė grįžti į respubliką iš humanitarinės krizės ištiktos užsienio valstybės, kurioje gyvena ar dirba, dėl pavojaus, bus draudžiami valstybės lėšomis, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Tokiam Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui pritarė Vyriausybė.

  Tad šie ir taip su sudėtingomis situacijomis susidūrę žmonės Lietuvoje galės kreiptis į gydytojus ir gauti gydymo paslaugas, apmokamas PSDF lėšomis. Jiems patiems už tai mokėti nereikės.

  Perkeliamų žmonių statusas apima humanitarinės krizės ištiktoje užsienio valstybėje ar jos dalyje nuolat gyvenančius Lietuvos piliečius, lietuvių kilmės žmones, teisę Lietuvos pilietybę atkurti turinčiuosius ir jų šeimos narius bei globojamus nepilnamečius, kuriems sudaroma galimybė atvykti nuolat gyventi į Lietuvą bei integruotis mūsų visuomenėje. 

  Pagal naująją tvarką, Valstybinė ligonių kasa prie SAM šiuos žmones registruos Draudžiamųjų PSD registre ir gydymo paslaugas garantuos valstybės lėšomis. Duomenis apie perkeliamųjų žmonių teisinio statuso galiojimo laikotarpį teiks Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

  Sveikatos apsaugos ministerija paaiškino, kad šie pakeitimai — viena iš kompleksinių priemonių, kuriomis Lietuva siekia padėti tiems žmonėms, kurių gyvybei, sveikatai, saugumui ar turtui jų tuometinėse gyvenamosiose šalyse kyla grėsmė dėl karo, teroro akto, epidemijų, stichinių nelaimių ir panašiais atvejais.

  Lietuvoje, atsižvelgiant į demografinę krizę, Vyriausybė imasi priemonių gerinti sąlygas tiems, kas nori atvykti gyventi respublikoje. Tam supaprastinama atvykimo į šalį sistema Lietuvos piliečiams, taip pat žadama užtikrinti gerą jų socialinę ir ekonominę padėtį.

  Birželio mėnesį buvo pasiūlyta nemokamai gydyti Baltarusijos ir Ukrainos pensininkus nuo 2020 metų.

  Įstatymo projekto iniciatorė deputatė Vida Ačienė teigia, kad pataisos yra būtinos siekiant įgyvendinti respublikos susitarimus su Ukraina ir Baltarusija, kuriuose teigiama, kad pensinio amžiaus ukrainiečiai ir baltarusiai turi turėti privalomąjį sveikatos draudimą, jei jie nuolat gyvena Lietuvoje. Dabar įstatyme nėra tokių nuostatų.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (396)

  Dar šia tema

  Ekspertas: migrantai iš Ukrainos gali kelti grėsmę ES šalims
  Nuo metų pradžios į Lietuvą imigravo beveik 19 tūkstančių žmonių
  Belgijoje lietuviai verslininkai sulaukė grasinimų, nes nemoka olandų kalbos
  Gyventojai galės nusipirkti vaistų pagal elektroninius receptus tiesiog iš namų
  Tegai:
  migrantai, sveikatos draudimas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva

  Svarbiausios temos