10:50 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2169
 • RUB90.0154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Butuose įsikūrė ne socialinio būsto eilėje laukiantys neringiškiai, o tarybos nariai, mero politiniai bendražygiai, kurie butus pernuomoja tretiesiems asmenims už rinkos kainą

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Justas Džiugelis kreipėsi į Seimo Audito komitetą, Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, Valstybinę mokesčių inspekciją  ir Generalinę prokuratūrą dėl socialinių būstų, kuriuose įsikūrė vietos politikai, Neringoje pernuomojimo poilsiautojams, rašoma Seimo pranešime.

  Vakar žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, apie galimai neteisėtą ir netinkamą Neringos savivaldybės turto naudojimą, galimus korupcinius atvejus ir viešų bei privačių interesų supainiojimą.

  Viešojoje erdvėje nurodoma, kad iš Neringos savivaldybei priklausančių 74 butų, 18 butų turi socialinių būstų statusą. Likusi dalis – butai, kurių statusas buvo pakeistas į savivaldybės tarnybinių butų statusą ir nustatyta, jog juose įsikūrė ne socialinio būsto eilėje laukiantys neringiškiai, o tarybos nariai, mero politiniai bendražygiai, kurie butus pernuomoja tretiesiems asmenims už rinkos kainą.

  Seimo narys Justas Džiugelis kreipėsi į Seimo Audito komitetą, prašydamas atlikti tyrimą bei nustatyti, ar butų statusai teisėtai buvo pakeisti, įvertinti galimas Neringos savivaldybės socialinius butus besinuomojančių valstybės tarnautojų ir politikų interesų konflikto egzistavimo sąlygas, įskaitant, ar šie asmenys deklaravo galimą interesų konfliktą.

  Be to, Audito komiteto prašoma įvertinti, ar butų nuomininkai turi verslo liudijimus šiai veiklai vykdyti, ar šie asmenys mokėjo mokesčius valstybei nuo gaunamų pajamų iš savivaldybės butų nuomos tretiesiems asmenims.

  Kaunas aukcionuose už patrauklią kainą parduoda butus >>

  Kartu Seimo narys kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl prievolės savivaldybių nariams deklaruoti sandorius, taip pat kreipiasi į Valstybinę mokesčių inspekciją klausdamas, ar teisėtai apskaitoma nuomos veikla, ar mokami mokesčiai, o Generalinės prokuratūros prašo ginti viešąjį interesą.

  Pasak Džiugelio, Neringos atvejis atskleidė kai kurių miesto politikų nesąžiningą naudojimąsi tarnybine padėtimi, paminant socialiai pažeidžiamų gyventojų gerovę ir interesus. 

  Tegai:
  politikai, būstas

  Svarbiausios temos