15:51 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Tuo tarpu nuo benzininių variklių į atmosferą patenka dar daugiau kenksmingų medžiagų, sako ekspertas Vismantas Baršys

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Lietuva ketina sekti kitų ES šalių pavyzdžiu ir, greičiausiai, bandys atsisakyti dyzelinių automobilių.

  Nacionaliniame oro taršos mažinimo plane numatoma paskata vairuotojams, kurie nusipirks mažiau aplinkai kenksmingą automobilį. Tuo tarpu automobilių ekspertai teigia, kad trys iš keturių automobilių Lietuvoje yra dyzeliniai, o Lietuvos automobilių parkas yra vienas seniausių Europoje.

  Interviu Sputnik Lietuva Naudoto transporto pardavėjų asociacijos vadovas Vismantas Baršys pastebėjo, kad šiuolaikiniai dyzeliniai automobiliai gali net valyti orą nuo kietųjų dalelių.

  "Nauji dyzelinai — tokie šiuolaikiški... Jei kokiame mieste oras yra labai užterštas šiomis dalelėmis, tuomet dyzelinas netgi išvalo šias daleles. Kaip galima diskriminuoti labai modernias technologijas? Tai neprotinga", — sakė jis.

  Pasak jo, naujausi benzininiai varikliai gali padaryti daugiau žalos nei dyzeliniai varikliai su filtrais.

  "Tai yra Europos politika, čia labiau mada. Europa uždraudė su "Euro-4" (ES aplinkos standartas — Sputnik) įvažiuoti į porą miestų, o dabar ji [Lietuvos valdžia] taip pat dėl mados mano, kad čia suveiks hibridas — jei gerai pasižiūrėti ir normaliai jį naudoti, jis ne ką mažiau teršia. <...> Visus persodinti į elektros varomus... Europoje mes neturime tiek daug elektros energijos", — apibendrino jis.

  Nacionaliniame oro taršos mažinimo plane numatoma skirti 1000 eurų piniginę paramą įsigyjantiems mažiau taršius automobilius.

  Dar šia tema

  Nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl oro taršos Klaipėdoje
  Tegai:
  dyzeliniai automobiliai, dyzelinas

  Svarbiausios temos