01:56 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Ekspertams vis dar teko nustatyti atvejų, kuomet prekeiviai sąmoningai klaidina pirkėjus, nurodydami kitą produktų kilmės šalį

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Klaidingai nurodoma parduodamų vaisių, uogų ar daržovių kilmės šalis jau keletą metų yra vienas dažniausiai fiksuojamų pažeidimų, šiemet tokie pažeidimai sudarė apie 13 proc. visų nustatytų pažeidimų atvejų, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Pasak ekspertų, dažniausiai prekeiviai iš viso neturėjo ar negalėjo pateikti vaisių ar daržovių įsigijimo dokumentų, kurie patvirtintų deklaruojamos kilmės šalies autentiškumą. Be to, vis dar nustatoma ir atvejų, kuomet prekeiviai sąmoningai klaidina pirkėjus, nurodydami kitą produktų kilmės šalį.

  "Vartotojų klaidinimo dėl kilmės šalies atvejų, kaip ir kitų pažeidimų, šiemet fiksuota mažiau, tačiau vis tik kas penktas neteisingai uogų ar daržovių kilmės šalį nurodęs prekeivis šį nusižengimą darė sąmoningai. Tai yra, turėdami dokumentus ir tikrai žinodami tikrąją produktų kilmės šalį, kainų etiketėse nurodydavo kitą produktų kilmę. Dažniausiai deklaruodavo, jog prekiauja lietuviškomis daržovėmis, vaisiais ar uogomis", — sako VMVT Maisto skyriaus vyr. specialistė Algintė Serapinaitė.

  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai šalies parduotuvėse, prekyvietėse ir turgavietėse jau patikrino apie 14 t įvairių sezoninių daržovių, uogų ir vaisių.

  Pranešama, kad šiurkščių kokybės pažeidimų (ligų, puvinių, mechaninių pažeidimų ir kt.) patikrinimų metu nebuvo nustatyta.

  Per šių metų pirmąjį pusmetį ištyrus 11 lietuviškų, lenkiškų, graikiškų ir ispaniškų braškių mėginių, nė viename jų pesticidų likučių nebuvo nustatyta.

  Normas viršijančių pesticidų likučių rasta dviejuose Lietuvoje užaugintų krapų mėginiuose. Cheminių teršalų taip pat buvo nustatyta apelsinuose iš Egipto, greipfrutuose iš Turkijos, špinatuose iš Italijos ir petražolėse iš Gruzijos.

  "Nesaugių produktų tiekimas rinkai nedelsiant buvo uždraustas. Tačiau lyginant ankstesnių metų statistikos duomenis, galima pasidžiaugti, kad Lietuvos ūkininkai atsakingiau žiūri į vartotojams tiekiamų vaisių ir daržovių kokybę, o prekybininkai stengiasi pasirinkti patikimus tiekėjus. Todėl ir pažeidimų atvejų šiais metais nustatyta mažiau", — sako specialistė.

  Dar šia tema

  Pernai uždrausta tiekti rinkai beveik 1 tūkst. tonų nesaugių produktų
  VMVT primena, kodėl reikia augintinius skiepyti nuo pasiutligės
  Lenkiška vištiena apnuodijo Lietuvos vaikus
  Tegai:
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), turgus

  Svarbiausios temos