22:41 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Atsižvelgiant į tai, kad reklama buvo skirta pažeidžiamai vartotojų grupei — senjorams, bendrovei skirta maksimali 8 688 eurų bauda

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Vaistinių tinklo "Eurovaistinė" skleista reklama apie senjorams taikomas nuolaidas klaidino vartotojus, nustatė Konkurencijos taryba.

  "Eurovaistinė" 2018 metų rugsėjo, spalio ir gruodžio mėnesiais nacionalinėje televizijoje ir 36 gydymo įstaigose skleidė reklamą, kurioje įgarsinta informacija apie vaistinių tinkle senjorams taikomas nuolaidas pateikus "Senjoro" kortelę ir akcentuota, kad jos taikomos visada ir visoms prekėms.

  Konkurencijos tarybos vertinimu, vidutinis vartotojas, išgirdęs tokią informaciją, galėjo suvokti, kad nėra papildomų sąlygų, norint pasinaudoti pasiūlymu. Vis dėlto papildomų sąlygų buvo — nuolaidos taikytos tik perkant ne mažiau nei tris pilnas prekių pakuotes. Be to, kai kurioms prekėms reklamoje nurodytos nuolaidos buvo netaikomos.

  Nors informacija apie sąlygas ir išimtis buvo pateikta reklamos tekste, tačiau rugsėjį ir spalį transliuotuose reklamos klipuose ji rodyta labai trumpai reklamos pabaigoje apačioje mažu šriftu, o gruodį — visą reklamos rodymo ekrane laiką, tačiau taip pat mažu šriftu.

  Institucijos ekspertai nustatė, jog reklamoje didelės apimties tekstas apie nuolaidų taikymo sąlygas buvo sunkiai įskaitomas, ypač atsižvelgiant į tai, kad reklama skirta senjorams, kurie gali nepastebėti, neįskaityti ar nespėti perskaityti pateikiamos informacijos ir dėl to būti suklaidinti. Klaidinantį reklamos pobūdį patvirtina ir gauti vartotojų skundai.

  Institucija, atsižvelgusi į tai, kad klaidinanti reklama apie nuolaidas buvo skirta pažeidžiamai vartotojų grupei — senjorams, taip pat įvertinusi pažeidimo trukmę ir labai didelį mastą, bendrovei "Eurovaistinė" skyrė maksimalią 8 688 eurų baudą.

  Dar šia tema

  Smulkieji verslininkai gali konkuruoti su prekybos tinklais, mano Skvernelis
  Vilniaus savivaldybė gavo baudą už Fabijoniškių baseiną
  Vilniuje kils atliekų surinkimo kainos
  Tegai:
  reklama, bauda, vaistinės

  Svarbiausios temos