17:27 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Dainavos krašte apsilankę ornitologai negali atsistebėti įvykusiais pokyčiais

  VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Dainavos kraštą užklupusi ilgalaikė sausra sukėlė neatitaisomą žalą gyvajai gamtai. Neįtikėtinai nusekus Nemunui, ties Lipliūnais salose įsikūrusią rudagalvių kirų, upinių ir mažųjų žuvėdrų koloniją ištiko pragaištis, rašoma Lietuvos ornitologų draugijos svetainėje.

  Teigiama, kad dėl didelės sausros nusekus vandeniui atsivėre sausumos, kurios miškingas vietoves sujungė su salomis. Anksčiau šiose salose knibždėte knibždėjo įvairių paukščių, kurie čia suko lizdus, augino jauniklius.

  Per atsivėrusias sausumos vietas iš miško į salą pateko plėšrūnų, kurie papjovė jauniklius, sunaikino kiaušinius. Ornitologai nuogąstauja, kad šiuo metu šioje vietoje tuščia ir nyku.

  Tačiau specialistai ruošiasi iššūkiams ir ketina aktyviai prisidėti, kad čia vėl veistųsi daugybė paukščių.

  Jau kurį laiką Lietuvos upės kenčia nuo hidrologinės sausros. Hidrologinė sausra gali pasireikšti net ir po kelių sausesnių sezonų ar kelerius metus besitęsiančių sausringų sąlygų.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos aplinkos ministras Kęstutis Mažeika susitiko su Baltarusijos ambasados Lietuvoje atstovais ir aptarė sausros poveikį Neries upei.

  Ministras pabrėžė, kad smarkiai sumažėjęs vandens lygis kelia grėsmę ekosistemai.

  Pirmadienį Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė apie hidrologinės sausros pabaigą. Tačiau rytinėje šalies dalyje, ypač Neries upėje, vandens lygis vis dar yra žemesnis už natūralų.

  Ekspertai pažymėjo, kad sausra jau paveikė pasėlį, tačiau žala bus galutinai nustatyta tik nuėmus derlių. Pasak Žemės ūkio ministerijos, pavasario pasėlių derlius sumažės apie 40 proc.

  Dar šia tema

  Lietuvos upių vandens lygis vis dar išlieka žemas
  Hidrologinė sausra šalyje jau užleido pozicijas drėgnesniems orams
  Daugiau kaip 60 Prancūzijos departamentų apribojo vandens sunaudojimą dėl sausros
  Tegai:
  sausra, paukščiai, Lietuvos ornitologų draugija (LOD), ornitologai

  Svarbiausios temos