08:25 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Mokslininkai mano, kad ligos atsiradimo rizika moterims didesnė dėl to, kad moterų organizmas prasčiau reguliuoja cukraus kiekį kraujyje

  VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Pirmojo tipo diabetas žymiai padidina moterų širdies nepakankamumo riziką, praneša "MedicalXpress" su nuoroda į žurnalą "Diabetologia".

  Mokslininkai iš Australijos ir Jungtinės Karalystės išanalizavo daugiau nei 12 milijonų pacientų, turinčių tokią diagnozę, ypatingą dėmesį skirdami ligoms, kylančioms nuo diabeto. Jau seniai žinoma, kad diabetas dažnai būna susijęs su įvairiomis širdies ligomis, tarp jų kardiomiopatija, koronarine širdies liga ir insultu.

  Duomenys parodė, kad moterų rizika susirgti širdies nepakankamumu nuo diabeto yra gerokai didesnė nei vyrų. Pirmojo tipo diabeto atveju ši rizika siekia 47 proc., antrojo tipo diabeto atveju — 9 proc.

  Pasak mokslininkų, tai gali būti siejama su koronarine širdies liga, kuri, nustatant diabetą, dažniausiai pasireiškia moterims. Be to, moterų organizmas prasčiau reguliuoja cukraus kiekį kraujyje.

  Dar šia tema

  Įvardytas mirtinas sulčių pavojus
  Lietuvoje siūloma imigrantams suteikti nemokamą sveikatos draudimą
  Merkel atsakė į žurnalistų klausimus apie jos sveikatą
  Reikės pateikti mažiau dokumentų: naujovės sąnarių endoprotezavimo srityje
  Tegai:
  sveikata, moterys, cukrinis diabetas

  Svarbiausios temos